Andreea Marin, prima reacție după despărțirea de Adrian Brâncoveanu: „Da, este adevărat. Nu a fost o decizie ușoară”

Andreea Marin a confirmat zvonurile privind despărțirea de Adrian Brâncoveanu, cu care s-a iubit opt ani de zile. Primul detaliu care a atras atenția fanilor a fost că cei doi nu se mai urmăresc pe rețelele sociale. Mai mult, în ultima vreme, nu s-au mai afișat împreună la evenimente.
Alina Costache
09 iul. 2025, 16:17
Andreea Marin, prima reacție după despărțirea de Adrian Brâncoveanu:
Andreea Marin, prima reacție după despărțirea de Adrian Brâncoveanu

Andreea Marin și Adrian Brâncoveanu au trăit o frumoasă poveste de dragoste, care a durat opt ani. Chiar dacă ambii au fost discreți cu relația lor, comportamentul lor din ultima vreme nu a trecut neobservat de urmăritorii lor. În trecut, cei doi apăreau ocazional împreună la evenimente, fără să ofere prea multe detalii despre relația lor.

După ce au apărut speculații că nu ar mai forma un cuplu, Andreea Marin a confirmat vestea despărțirii. Vedeta ar fi fost cea care ar fi pus capăt relației, de ceva vreme, însă nu a dorit să dezvăluie alte detalii.

Da, este adevărat, eu am luat această hotărâre de mai mult timp, însă fiind o relație longevivă în care m-am implicat profund, nu a fost o decizie ușoara și nu am simțit să vorbesc despre asta. Prefer să îmi respect intimitatea în continuare și vă mulțumesc pentru înțelegere”, a declarat Andreea Marin, pentru Cancan.ro.

Citește și: FOTO Andreea Marin și Ștefan Bănică, din nou, împreună. Imaginile au fost făcute publice: „Drumul a fost lung și anevoios, recunosc”

Cu ce probleme de sănătate se confruntă Andreea Marin

Andreea Marin a ajuns la pat după vacanța din Italia. Aceasta a dezvăluit prin ce trece într-un mesaj adresat fanilor. Le-a scris despre profesionalism și despre cum a reușit să depășească toate încercările pe care i le-a oferit viața.

Azi a fost o zi tristă pentru mine. Trupul mi-a fost slăbit de o îmbolnăvire neașteptată, iar sufletului i-a fost greu să îmbrățișeze cu tandrețe și bunătate, pentru vindecare, o durere interioară… dar viața a avut un dar pentru mine: înțelepciunea de a înțelege că zilele bune se împletesc inevitabil cu cele grele – așa e ea.

Cu urcușuri și coborâșuri. Prețuiesc viața, așa cum e ea. Am învățat să nu fug de durere, ci să o accept, să mă întreb cu blândețe ce simt, unde în corp se reflectă și sub ce formă se manifestă tristețea, să o las să fie, să se manifeste până când puterea ei va slăbi…

Sunt acasă acum, cuminte, cu tratamentul pe noptieră și la pat, însă voi continua să vă aduc ce știu eu mai bine: zâmbet și optimism – cea mai bună rețetă de a trece frumos și demn prin viață. Cel puțin așa am simțit mereu eu”, a dezvăluit vedeta pe rețelele sociale.

DailyBusiness
Cât costă geanta albastră Hermes purtată de Simona Halep la Formula 1 în Ungaria. A călătorit cu avionul privat
Spynews
Insula Iubirii. George Jaguarul, dezvăluiri din viața personală. Ispita, vânată de femei înainte să participe la emisiune: "Miere pentru albine"
Bzi.ro
De ce s-a îmbrăcat în alb Mihaela Rădulescu la înmormântarea lui Felix Baumgartner: Care este semnificaţia spirituală ascunsă a acestei culori – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Imaginația bulgarilor nu are limite. Ce suveniruri au fost scoase la vânzare special pentru turiștii români. FOTO
Capital.ro
TAXĂ mai mare pentru românii cu buletin. Se plătește obligatoriu din 1 august, indiferent dacă are Cip sau nu
Playtech.ro
Cele 7 ore în care curentul este mai ieftin chiar şi de trei ori. Când să speli rufe sau să dai drumul la aerul condiţionat ziua
Adevarul
Un român gonește mai mulți ucraineni dintr-un loc amenajat pentru grătare: „Noi suntem stăpâni aici, în România. Afară! Acum!”
wowbiz.ro
ULTIMĂ ORĂ! Ambarcațiune scufundată în larg din cauza vremii! 54 de morți și zeci de dispăruți! PRIMELE DETALII
Evz.ro
Japonia, în centrul unei teorii bizare. Turismul, în scădere din cauza unor benzi desenate
Prosport.ro
„Milionari și bogătași îi scriu și îi oferă excursii în Europa”. Femeia care a declanșat isteria între bărbații cu bani după ce s-a despărțit de logodnic
kanald.ro
Epidemie de “chikungunya” în China. Autoritățile folosesc “țânțari canibali” pentru a lupta cu boala
Cancan.ro
Procedura oficială pentru funeraliile de stat ale lui Ion Iliescu a fost stabilită. Cine va face anunțul trist
Capital.ro
Ultima șansă pentru Călin Georgescu. Soluția dureroasă ca să scape de închisoare: Rușii nu-l vor ierta!
StirileBZI
Te îmbolnăvești, plătești! Statul schimbă condițiile concediilor medicale
stirilekanald.ro
VIDEO Un vulcan din Rusia a erupt după 600 de ani de liniște
Decizia lui Bolojan despre pensii