Cornel Dinu, internat la Spitalul de Urgență. ”Procurorul” a fost supus mai multor investigații

Cornel Dinu a dispărut din viața publică. Problemele de sănătate și decesul soției l-au făcut pe Cornel Dinu să intre într-o depresie și să stea ferit de ochii lumii de peste un an și jumătate. Recent, ”procurorul” a fost internat la Spitalul de Urgență. 
Mircea Filipescu
12 nov. 2025, 13:59
Cornel Dinu, internat la Spitalul de Urgență. ”Procurorul” a fost supus mai multor investigații

Cornel Dinu a fost internat la Spitalul de Urgență  în cursul zilei de sâmbătă. ”Procurorul” a fost supus mai multor investigații și a fost trimis la secția de cardiologie a spitalului, anunță DigiSport.ro. 

Cornel Dinu se află și în continuare sub supraveghere medicală. ”Starea mea e acceptabilă”, a spus fostul mare jucător al lui Dinamo, potrivit iamsport.ro.

Citește și: Momente dramatice pentru Cornel Dinu. Legenda lui Dinamo luptă cu o boală teribilă: „Nu mai vrea nici să-l vedem!”

Într-o intervenție în direct la Digi Sport, fostul conducător al clubului Dinamo Cristi Borcea a vorbit cu emoție despre omul care i-a influențat decisiv parcursul la clubul din Ștefan cel Mare.

”Pe mine Cornel Dinu m-a crescut. O să îl sun mai încolo. E mai importantă ziua lui Cornel Dinu, decât Dinamo – FCSB.

E omul care m-a crescut și m-a învățat ce înseamnă Dinamo București. Noi am trecut și prin momemnte grele împreună. Când am venit noi la Dinamo, echipa era pe locul 12. Era aproape de desființare și am reușit să salvăm clubul.

Citește și: Cornel Dinu, mărturii cutremurătoare: „Îmi aștept sfârșitul! Nu am ieșit din casă de un an și jumătate!”. Boala gravă de care suferă fostul mare jucător

Vreau să îi urez multă sănătate! Marea mea durere e că nu am reușit să îl mai scot din casă. Stă mai mult în casă. După decesul soției, a căzut așa într-o semi-depresie”, a declarat Cristi Borcea, în cadrul emisiunii ”Digi Sport Matinal”.

DailyBusiness
Doi muncitori îngropați de vii la 5 metri sub pământ, într-o localitate din Prahova, după surparea unui mal. Pompierii militari intervin de urgență
Spynews
O tânără din Bacău, găsită decedată, lângă o șină de cale ferată. Ar fi fost ucisă aseară. Autorul este în continuare căutat
Fanatik.ro
Stadionul din România care e aproape gata! Meciuri importante ar putea fi disputate aici
Capital.ro
Monica Pop îi trezește pe români. Boala foarte des întâlnită care te poate orbi complet: Din 3 în 3 luni!
Playtech.ro
Diferența dintre cuponul roz de pensie și cuponul gri – ce ar fi bine să știe pensionarii români
Adevarul
Cum era Ceaușescu să provoace un război cu URSS. Istoria secretă a unor planuri de invazie
wowbiz.ro
Mariana Moculescu și-a făcut apariția la priveghiul lui Horia Moculescu, chiar dacă anunțase că nu va participa! Preț de câteva momente, a dat la o parte toate neînțelegerile și și-a îmbrățișat fiica
Economica.net
Noi taxe! Cât vom plăti în plus şi pentru ce
kanald.ro
Un incident periculos s-a petrecut recent pe A2! Un șofer a fost filmat în timp ce circula pe sensul opus de circulație | VIDEO
iamsport.ro
Bombă! A participat la Jocurile Olimpice și a apărut pe un site pentru adulți: 'Așa sunt cu adevărat'
MediaFlux
Crește vârsta de pensionare. Graficul complet și cum se depune cererea pentru pensie
stirilekanald.ro
Prima declarație oficială a clinicii unde a murit Sara, fetița de doar 2 ani. Ce s-a întâmplat, de fapt, în cabinet: "Suntem profund marcați"
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume