Cum arată în luna Mai casa de vis pe care Adela Popescu și Radu Vâlcan și-au făcut-o la Șușani. Noi imagini cu locul de suflet al vedetelor

Adela Popescu și Radu Vâlcan și-au construit o adevărată moșie la Șușani, locul în care a crescut și a copilărit actrița. Casa de la țară a devenit locul preferat al vedetelor.
Loredana Brumă
26 mai 2026, 08:45
Cum arată în luna Mai casa de vis pe care Adela Popescu și Radu Vâlcan și-au făcut-o la Șușani. Noi imagini cu locul de suflet al vedetelor

Cum arată în luna Mai casa de vis pe care Adela Popescu și Radu Vâlcan și-au făcut-o la Șușani. Recent. actrița a postat noi imagini pe rețelele de socializare cu moșia din satul natal.

Cum arată în luna Mai casa pe care Adela Popescu o are la Șușani

Atunci când sunt liberi, Adela Popescu și Radu Vâlcan preferă să fugă de stresul și de aglomerația din Capitală la Șușani, acolo unde cei doi și-au făcut o casă așa cum numai în filme vezi.

Mobilierul ales este unul simplu. De exemplu, în unul dintre dormitoare vedeta a ales un pat mare, cu cearșafuri albe și un candelabru impresionant.

Citește și Cum arată casa din București în care locuiesc Adela Popescu și Radu Vâlcan. Vila este una spectaculoasă

Casa are o grădină care, odată cu înflorirea copacilor și a florilor, s-a transformat într-un mic colț de rai. Adela Popescu adoră să-și vadă copiii cum se joacă în curtea bunicilor și animalele și se bucură că le poate oferi o copilărie frumoasă, în natură, la fel cum a avut și ea.

”Mai. 2026. Șușani. În anii în care copii noștri preferau găinile din ograda bunicilor și joaca în șanț mai mult decât orice altceva”, a scris Adela Popescu pe pagina sa de Instagram.

În urmă cu un an de zile, actrița a dezvăluit că a investit mulți bani în casa de la Șușani, însă nu regretă deloc alegerea făcută.

„A fost o investiție pe care noi am analizat-o și nu a fost o investiție mică, evident. Casa este măricicuță. Am pornit de la ideea să ne facem o căbănuță și a ieșit o casă cu trei dormitoare, un living, o bucătărie și o terasă mare. Asta pentru că suntem mulți. Dar a fost o investiție mare, dacă te gândești că, de fapt, nu o să o recuperezi niciodată, ca investiție pur și simplu. Adică nu o să vină nimeni să-ți cumpere o casă la Șușani. De ce ar face asta?

Dar e o investiție potrivită pentru ce ne dorim noi să ne ofere casa de la Șușani. Noi casa aceea am făcut-o pentru copilăria copiilor noștri. Și pentru că este cel mai potrivit loc să luăm o pauză din când în când. Și ei să trăiască ce am trăit noi când eram mici”, spunea vedeta pentru revista unica.ro.

Citește și Cum și-a reamenajat Andreea Marin livingul: „Am scăpat de un stres”. Imagini din casa vedetei

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
România, în stare de urgență energetică! Cum ar putea fi afectați milioane de români! Vor exploda facturile?
Fanatik.ro
Era singur la 6 metri de poarta goală! Ce a putut să facă atacantul pe care FCSB a cheltuit 500.000 de euro. Video
Capital.ro
România face un nou pas spre euro. Anunțul făcut de președintele Nicușor Dan: Există acord politic
Playtech.ro
Cât costă un bilet cu trenul care urcă pe un feribot și traversează marea spre Sicilia. Experiența unică pe care o poți trăi în Italia
Adevarul
Clasamentul serviciilor de informații din Europa, în funcție de performanță. Pe ce loc se s-a clasat România?
wowbiz.ro
Petrișor Ruge, mesaj emoționant după despărțirea profesională de Andreea Bălan. Ce le-a transmis fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Motociclist cuprins de foc, în județul Cluj. Bărbatul și-a pierdut viața pe loc, după ce a fost izbit de un TIR
iamsport.ro
Dorin Goian a numit fotbalistul care ar fi ”un mare câștig” pentru FCSB: ”Are nevoie de cineva de calibrul și valoarea lui”
MediaFlux
Atenție la noua metodă de fraudă! Un bărbat, victima unei înșelătorii în care a pierdut 12.000 de euro în câteva ore
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România