ZI NEAGRĂ pentru GRANZI. După Dinamo, şi FCSB iese din Cupa României: 1-2 cu Dunărea Călăraşi. REZULTATE OPTIMI

FCSB a fost eliminată, joi, din Cupa României, după ce a pierdut meciul din optimile de finală cu Dunărea Călăraşi, scor 1-2.
Filip Stan
01 nov. 2018, 21:32

Dunărea a fost mai activă în prima repriză și a irosit câteva ocazii notabile, dar descătușarea a venit abia după pauză. Șeroni a deschis scorul în minutul 47, înălțându-se cu capul și marcând în urma unei faze fixe. Călărășenii au continuat să fie periculoși și au fost din nou aproape de gol, tot Șeroni apărând la finalizare. Incapabili să-l învingă pe Cezar Lungu, portarul în zi mare al Dunării, steliștii au mai primit un gol în minutul 80, de la Dobrosavlevici, tot în urma unei faze fixe și după o gravă eraore de marcaj a lui Lucian Filip. Golul de onoare al FCSB-ului, reușit de Dumitru în minutul 82, nu a mai schimbat soarta partidei, iar FCSB părăsește din nou prematur Cupa, o competiție pe care a treatat-o mai mereu cu dezinteres în ultimii 10 ani.

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – FCSB  2-1 (0-0)

Şeroni 47, Dobrosavlevici 80 / Cr. Dumitru 82

Dunărea Călărași: C. Lungu – Simion, Dobrosavlevici, Șeroni, Mendy (55 D. Ispas) – Bourceanu, Gligorov – Keyta (66 S. Pană), Clemence, Kanda – N’Diaye. Antrenor: Dan Alexa.

FCSB:  A. Vlad – Jakolis, L. Filip, Jr. Morais, Roman – Nedelcu, Zlatinski (75 T. Moldovan) – I. Stoica (67 Cr. Dumitru), Moruțan, D. Benzar – Rusescu. Antrenor: Nicolae Dică.

90′ – FINAL DUNAREA CALARASI – FCSB 2-1

90′ – Rusescu vede al doilea cartonaş galben şi este eliminat

82′ – GOL! A marcat Cr. Dumitru, cu capul din câțiva metri. DUNAREA CALARASI – FCSB 2-1!

80′ – GOL! A marcat Dobrosavlevici, cu capul, în urma unei faze fixe. DUNAREA CALARASI – FCSB 2-0!

61′ – lovitura de cap a lui Rusescu e blocată de C. Lungu pe linia porţii

47′ – GOL! A marcat Șeroni, cu capul, în urma unui corner la care A. Vlad a ieșit neinspirat. DUNAREA CALARASI – FCSB 1-0!

31′ – Şutul lui Keita trece peste poartă

17′ – Ocazie pentru Stoica. Șutul acestuia a fost prins însă de portar

16′ – Nedelcu șutează de la 16 metri, mingea deviată se duce puțin pe lângă poartă

4′ – Ocazie Dunărea: Mediop șutează puțin pe lângă poarta lui Vlad

1′ – Dunărea solicită penalty în urma unui duel dintre Kanda și Roman. Arbitrul lasă jocul să continue

1′ – A început partida DUNAREA CALARASI – FCSB

Cupa României, optimi de finală, REZULTATE

Marţi

Turris-Oltul Turnu Măgurele – CSU CRAIOVA 1-4

HERMANNSTADT – FC Voluntari 3-0

CSM Poli iaşi – VIITORUL 2-2, 3-5 d.l.d.

Miercuri

CS Mioveni – SEPSI 0-5

„U” Cluj – ASTRA GIURGIU 3-4 d.p.

Gaz Metan Mediaş – CFR CLUJ 0-1

Joi

AFK CSIKSZEREDA – Dinamo 3-3, 6-5 d.l.d.

DUNĂREA CĂLĂRAŞI – FCSB 2-1

– echipele subliniate s-au calificat pentru sferturile de finală

Spynews
Horoscop săptămânal 1 - 7 iulie: Leii vor avea o periodă agitată
Bzi.ro
Anda Adam a cheltuit o sumă uriașă pe florile de la nuntă! Cu banii ăștia îți cumperi o garsonieră în București!
Fanatik.ro
Țările în care locuiesc cei mai mulți oameni obezi. Ce loc ocupă România
Capital.ro
Ordinul UE, lege și în România. Se montează obligatoriu pe mașină de la 1 iulie 2024
Impact.ro
ȘOC! I-au ieșit sânii voluptoși din rochie! Mădălina Ghenea, GAFĂ de INFARCT în dormitor, a arătat TOT
DailyBusiness
Bani GRATIS pentru românii cu copii mici! Ce trebuie să facă pentru a-i primi?
Adevarul
Neptun: În plin sezon estival, turiștii împart plaja cu utilajele. „Este puțină plajă activă, se face speculă cu șezlongurile” FOTO VIDEO
Spynews
Florin Salam, înțepătură dură pentru Bogdan de la Ploiești! Să facă referire la Cristina Pucean? „Ce au avut ei...” / VIDEO
Spynews
”Să zică mersi că nu i-au dat ăia două, trei palme”. Florin Salam, declarații acide la adresa lui Bogdan de la Ploiești, după scandalul de la nuntă! Artistul a fost dat afară de la eveniment / VIDEO
Evz.ro
Suntem spionați tot timpul. Oamenii care văd tot ce facem
Prosport.ro
FOTO. Alexandra Stan, imagini „interzise” pentru a susține naționala României la EURO
wowbiz.ro
Sora lui Jador rupe tăcerea despre decizia luată de manelist, după ce a anunțat despărțirea de Oana Ciocan: „Așa e mai bine pentru el”. Camelia Dumitrache a vorbit fără rețineri despre asta
Cancan.ro
Ilie Năstase s-a despărțit de Ioana: 'Durere mare…'. A plecat singur în Cehia, cu lacrimi în ochi!
Playsport.ro
Andreea Mantea n-a mai ascuns NIMIC! Imaginile astea ar trebui interzise! Cum s-a lăsat pozată pe plajă
kanald.ro
Traficul pe Valea Oltului va fi suspendat timp de o lună. Se fac defrișări pentru construcția autostrăzii Sibiu - Piteşti
Capital.ro
5 ani de închisoare. Interzis pentru stăpânii de câini. Îți face dosar penal
StirileBZI
Izvorul „Elixirul vieții”, secretul nemuririi descoperit de Ceaușescu! Cea mai pură apă din lume!
Prosport.ro
FOTO. Face avere din imaginile cu ea dezbrăcată, iar acum a câștigat un concurs de tras palme între femei!