Melek, ajutată de Florin Salam la început de carieră: „La șapte dimineața mi-a dat mesaj”

Melek a fost sinceră și a vorbit despre cine a ajutat-o la începutul carierei sale, dezvăluind că a primit susținere de la Florin Salam, dar și de la Bogdan de la Ploiești.
Irina Dumitrescu
07 mai 2026, 07:59
Melek, ajutată de Florin Salam la început de carieră:

Melek este foarte cunoscută în mediul online, în special pentru platourile sale delicioase pe care le pregătește în propriul ei restaurant. Aceasta a câștigat aprecierea iubitorilor gastronomiei și chiar dacă acum totul pare simplu, ea a muncit foarte mult până a ajuns la astfel de rezultate.

Citește și: Cum arată casa în care locuiește Melek. Văduva victimei lui Mario Iorgulescu stă în condiții pe care nu oricine și le permite

Melek a învățat că trebuie să fie independentă, muncind chiar și în cele mai dificile momente din viață. Într-un videoclip postat pe rețelele sociale, tânăra a fost sinceră și a vorbit despre începutul său profesional, mărturisind că Florin Salam a ajutat-o. Atunci când a primit un mesaj de la artist, Patriciei nu i-a venit să creadă.

„Pe mine m-a ajutat la început Florin Salam. Credeți-mă că singur, la șapte dimineața mi-a dat mesaj. Eu nici nu am crezut că e Florin Salam, mi-a dat mesaj și i-am dat numărul meu de WhatsApp.

Când i-am auzit vocea, am zis că nu se poate așa ceva. La ora șapte eram în bucătărie, la ora nouă eram deja la el. Din câte restaurante sunt și câți oameni mănâncă”, a spus Melek.

O altă persoană care a ajutat-o pe Melek este și Bogdan de la Ploiești. Melek a mărturisit că acesta a ajutat-o să își creeze o comunitate în mediul online.

„Bogdan de la Ploiești a fost alături de mine, în primul rând Narcisa și soacra ei. Nu o să uit în viața mea. Oamenii aceștia au fost trimiși de Dumnezeu. Ei sunt oamenii care m-au ajutat, poate nu și-au dat seama. Involuntar, m-au ajutat să cresc pe TikTok”, a mai spus ea.

Citește și: Melek, văduva victimei lui Mario Iorgulescu, a slăbit 26 kg: „Doctorul mi-a reproșat că n-am ținut regim în mod corespunzător. Înainte mâncam mai mult ca un bărbat”

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Când se trage la sorți țintarul din SuperLiga 2026-2027. LPF a stabilit data oficială a evenimentului. Update
Capital.ro
Scumpiri la pompă după câteva zile de pauză. Șoferii plătesc mai mult. Cât costă acum benzina și motorina
Playtech.ro
De ce nu mai investesc românii în titluri de stat? Fidelis a înregistrat cel mai slab rezultat din ultimii ani
Adevarul
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală un fenomen îngrijorător: statutul social cumpărat pe datorie
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A numit ”singura echipă care îi poate pune probleme Spaniei” la CM 2026: ”Ascultați ce vă spun!”
MediaFlux
Beneficii pentru românii de peste 40 de ani. Mulți nu știu că au acest drept gratuit în țara noastră
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?