„Regina Întunericului” a deschis „porțile Iadului” la Chefi la cuțite. Gabriela Lucuțar s-a supărat din cauza unei concurente: „Încerc să mă stăpânesc”

„Regina Întunericului”, Gabirela Lucuțar, și-a ieșit din fire la Chefi la cuțite, în sezonul cu numărul 13. O concurentă din echipa sa a reușit să o supere foarte tare.
Alina Costache
23 apr. 2024, 08:44
„Regina Întunericului” a deschis „porțile Iadului” la Chefi la cuțite. Gabriela Lucuțar s-a supărat din cauza unei concurente: „Încerc să mă stăpânesc”
„Regina Întunericului” s-a enervat pe colega sa de la Chefi la cuțite

Au apărut deja primele altercații la Chefi la cuțite, sezonul 13. Concurenții aleși să meargp mai departe în competiția culinară au fost puși să gătească pentru prima oară în echipe, lucru care a stârnit reacții acide din partea unor concurenți. Gabriela Lucuțar, supranumită „Regina Întunericului”, a răbufnit în timpul filmărilor, fiind enervată la culme de o colegă.

Citește și: Chefi la cuțite, sezonul 13. Componența celor trei echipe, după cea de-a doua probă de bootcamp: „Gândul meu era doar la echipa cu el conducător”

Concurenții au trebuit să prepare rețete pe bază de fructe și legume. Chiar dacă tema pare una simplă, cu toții au fost puși pe fugă în cămară. Gabriela Lucuțar a avut o scurtă altercație cu Iulia Creangă, cea desemnată să fie atentă la fiecare fel al membrilor echipei sale.

„Regina Întunericului” nu a fost de acord cu modul în care colega ei dădea indicații. Ei i s-a părut că mai mult se bagă în seamă și, din puctul său de vedere, a făcut chiar și greșeli când gătea.

„Stai pe margine, nu stai bine, pune farfuriile, întinde farfuriile. Îngerii stau cu ochii pe noi. Îi place să îmi dea mie indicații. Ea nu știe nimic despre mine. Chef, eu nu mai învârt în nimic.

Sub nicio formă Iulia nu a fost cea care a condus echipa, ea se băga foarte mult în seamă și, din punctul meu de vedere, chiar a făcut niște greșeli majore, dar eu am lăsat-o în pace”, a spus Gabriela Lucuțar la Chefi la cuțite.

Citește și: Japonezul Rikito Watanabe, fost concurent al emisiunii Chefi la Cuţite, dezvăluie ce sumă a dat pentru un coș de cumpărături în țara lui natală

La un moment dat, „Regina Întunericului” s-a apropiat de Iulia Creangă și i-a pus niște condimente în vasul în care gătea. Explicația sa a fost aceea că a vrut să o ajute, fiindcă i s-a părut că preparatului ei îi lipsea ceva.

„Încerc să mă stăpânesc, dar îmi este foarte greu, cu o persoană ca ea. Am văzut niște condimente, am pus mâna pe ele și le-am aruncat în tigaia ei, apoi am amestecat. O ajutam, pentru că mi s-a părut că nu are culoare cărnița. Îi lipsea ceva”, a mai spus Gabriela Lucuțar.

Iulia Creangă a justificat că indicațiile sale au avut scopul a ajuta echipa să gătească cât mai rapid și mai eficient. „Regina Întunericului” nu i-a luat în seamă spusele.

„M-am dus la ea și i-am arătat cum să îl zdrobească, ca să îi meargă mult mai repede. Nu cred că m-a băgat în seamă, nu cred că a făcut absolut nimic. Nici nu vrea să se implice”, a spus și Iulia Creangă.

DailyBusiness
Românii, „salahorii” Europei: Muncim cel mai mult, dar trăim cel mai puțin!
Spynews
Bucurie imensă în familia lui Gabi Bădălău! Sora afaceristului, Sabina, e însărcinată / FOTO
Bzi.ro
Fiica Loredanei Groza arată senzațional la 27 de ani! Elena Boncea a făcut furori pe podium, pentru o cauză nobilă!
Fanatik.ro
Exclusiv. Cifrele sondajului comandat de AUR în ultima zi de campanie. Cine câştigă în ţară; cât va conta diaspora
Capital.ro
Lege pentru cei care stau la curte. Distanță obligatorie față de gardul vecinului. Măsori sau mergi la tribunal
Playtech.ro
Se schimbă liderul în cursa pentru Cotroceni. Sondajul Polymarket indică o răsturnare de situație. Cine este favorit
DailyBusiness
Sprijin pentru familiile din România: 15.000 de lei. În ce condiții se oferă
Adevarul
Sfaturile primite de o tânără din România care vrea să se mute în Spania. „Nu le ajunge salariul până la sfârșitul lunii”
wowbiz.ro
"M-a sunat și..." ULTIMA DISCUȚIE dintre Eugen Cristea și Cristina Deleanu, înainte să moară. Ce i-a transmis femeia cu care era de 40 de ani, la telefon
Spynews
Cu ce se ocupă Radu Mazăre în Madagascar. Fiul lui, Răducu, urmează să îl viziteze
Spynews
Imagini înduioșătoare cu Nasrin Ameri însărcinată. Prezentatoarea este mama unui băiețel de aproape doi ani / FOTO
Evz.ro
Acești nativi devin de nerecunoscut. Se schimbă în totalitate
Ego.ro
Oana Roman, momente dramatice, EXCLUSIV: ”O relație abuzivă și toxică...”
Prosport.ro
FOTO. Gimnasta, în bikini, după ce s-a retras la 22 de ani
kanald.ro
Pensiile restante vor fi plătite în luna mai. Ce sume ajung în conturile pensionarilor în următoarele 4 zile
Cancan.ro
Viziunea SUMBRĂ a unui părinte de la Muntele Athos: 'Pe Nicușor Dan l-am văzut alb, inert, iar în spatele lui era o fiară mare'
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Românii sunt obligați să plătească banii către stat. Termenul final este 31 mai 2025. Plata nu poate fi evitată
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Dată afară că e prea indecentă, a făcut avere cu pozele ei și acum a revenit
stirilekanald.ro
Băiețel de 7 ani mort după ce a fost pedepsit de părinți să mănânce forțat
Cum să-ți ”păcălești” stomacul. Alimentele care îți taie pofta de mâncare și nu îngrașă
MediaFlux
3.000 de lei pentru fiecare familie. Actele trebuie depuse imediat la primărie
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Premieră la nivel național: un oraș din România va avea o pădure-parc imensă