Sepsi Sf. Gheorghe, cu un picior în play-off. A învins-o pe Chiajna la scor de neprezentare. Cum arată clasamentul

Vineri s-au disputat două meciuri din etapa a 21-a a Ligii 1, ultima disputată în 2018. La Iaşi, Poli şi Fc Voluntari au încheiat la egalitate, scor 2-2, în timp ce la Sfântu Gheorghe, Sepsi a câştigat cu 3-0 în faţa Concordiei Chiajna.
Filip Stan
21 dec. 2018, 19:47

în primul meci al zilei, la Iaşi, Politehnica a terminat la egalitate cu FC Voluntari, scor 2-2 (1-0). Moldovenii au deschis scorul prin costaricanul Dylan Flores (45+1), dar ilfovenii au întors scorul după pauză în decurs de câteva minute, prin ”dubla” lui Alexandru Tudorie (56, 59 – penalty), al doilea gol venind după un henţ comis de Platini.

Poli Iaşi a reuşit egalarea în finalul partidei, prin camerunezul Lewis Enoh (88), care a dejucat pasul la ofsaid al echipei oaspete. Enoh fusese introdus pe teren în min. 74, în locul lui Andrei Cristea.

Poli Iaşi e neînvinsă de cinci etape, având trei victorii şi două egaluri. FC Voluntari a primit din nou gol pe finalul partidei, aceste fiind al optulea meci în care încasează gol în ultimele zece minute.

De la ora 20.00 s-a jucat la Sf. Gheorghe meciul Sepsi – Concordia, care a fost însă la discreţia gazdelor. Simonovski a deschis scorul în minutul 35, iar Florin Ştefan a ridicat scorul la 2-0, în prelungirile primei reprize. Brian Nouvier a făcut 3-0 în minutul 57, din penalty, iar Sepsi a înregistrat a treia victorie din ultimele patru etape, ajungândpe loculo 4 în clasament şi îndepărtându-se la cinci puncte de primul loc din play-out, cu cinci etape rămase de disputat din sezonul regulat.

Bzi.ro
Anda Adam a cheltuit o sumă uriașă pe florile de la nuntă! Cu banii ăștia îți cumperi o garsonieră în București!
Fanatik.ro
Țările în care locuiesc cei mai mulți oameni obezi. Ce loc ocupă România
Capital.ro
Ordinul UE, lege și în România. Se montează obligatoriu pe mașină de la 1 iulie 2024
Impact.ro
ȘOC! I-au ieșit sânii voluptoși din rochie! Mădălina Ghenea, GAFĂ de INFARCT în dormitor, a arătat TOT
DailyBusiness
Bani GRATIS pentru românii cu copii mici! Ce trebuie să facă pentru a-i primi?
Adevarul
Neptun: În plin sezon estival, turiștii împart plaja cu utilajele. „Este puțină plajă activă, se face speculă cu șezlongurile” FOTO VIDEO
Spynews
Florin Salam, înțepătură dură pentru Bogdan de la Ploiești! Să facă referire la Cristina Pucean? „Ce au avut ei...” / VIDEO
Spynews
”Să zică mersi că nu i-au dat ăia două, trei palme”. Florin Salam, declarații acide la adresa lui Bogdan de la Ploiești, după scandalul de la nuntă! Artistul a fost dat afară de la eveniment / VIDEO
Evz.ro
Suntem spionați tot timpul. Oamenii care văd tot ce facem
Prosport.ro
FOTO. Alexandra Stan, imagini „interzise” pentru a susține naționala României la EURO
wowbiz.ro
Sora lui Jador rupe tăcerea despre decizia luată de manelist, după ce a anunțat despărțirea de Oana Ciocan: „Așa e mai bine pentru el”. Camelia Dumitrache a vorbit fără rețineri despre asta
Cancan.ro
Ilie Năstase s-a despărțit de Ioana: 'Durere mare…'. A plecat singur în Cehia, cu lacrimi în ochi!
Playsport.ro
Andreea Mantea n-a mai ascuns NIMIC! Imaginile astea ar trebui interzise! Cum s-a lăsat pozată pe plajă
kanald.ro
Traficul pe Valea Oltului va fi suspendat timp de o lună. Se fac defrișări pentru construcția autostrăzii Sibiu - Piteşti
Capital.ro
5 ani de închisoare. Interzis pentru stăpânii de câini. Îți face dosar penal
StirileBZI
Izvorul „Elixirul vieții”, secretul nemuririi descoperit de Ceaușescu! Cea mai pură apă din lume!
Prosport.ro
FOTO. Face avere din imaginile cu ea dezbrăcată, iar acum a câștigat un concurs de tras palme între femei!