Tudorel Stoica şi Laszlo Boloni dezvăluie care este, de fapt, starea de sănătate a lui Valentin Ceauşescu. „Am vorbit cu el”

Valentin Ceaușescu (77 de ani), fiul cel mare al fostului dictator Nicolae Ceaușescu și fost protector al echipei Steaua în anii ’80, ar avea probleme medicale grave. Mai mult, a cesta ar fi dat statul român în judecată pentru a beneficia gratuit de un tratament foarte costisitor.
Filip Stan
02 oct. 2025, 16:31
Tudorel Stoica şi Laszlo Boloni dezvăluie care este, de fapt, starea de sănătate a lui Valentin Ceauşescu.
Tudorel Stoica şi Laszlo Boloni dezvăluie care este, de fapt, starea de sănătate a lui Valentin Ceauşescu. "Am vorbit cu el"

Valentin Ceauşescu ar fi nevoit să urmeze un tratament cu injecții aprobate de Agenția Europeană a Medicamentului, însă extrem de costisitor: aproximativ 7.500 de lei pentru fiecare doză. Tratamentul nu este decontat de Casa Națională de Asigurări de Sănătate, iar Valentin Ceaușescu ar avea nevoie de mai multe administrări într-un timp scurt.

Citeşte şi: Valentin Ceaușescu a dat statul în judecată, pentru a i se finanța tratamentul medical! I-a recidivat o boală gravă și spune că nu are bani

Doi dintre foştii jucători de la Steaua, ccâştigători ai Cupei Campionilor Europeni şi care au rămas prieteni cu Valentrin Ceauşescu, susţin însă că acesta se simte bine!

„Din ce știu, știrea ar fi falsă. Am vorbit cu dânsul dimineață și mi-a fost jenă să-l întreb direct. Nu știu, nu știu ce să spun… Deși în România e posibil orice, sper să nu fie adevărat faptul că i s-a refuzat accesul la un anumit tratament. Are ceva de probleme de sănătate, dar din ce știu s-au rezolvat”, a spus Tudorel Stoica, 71 de ani, pentru iAMsport.

„Nu este adevărat, am vorbit cu el. E bine. Mă rog, la vârsta noastră a spune că ești bine din punct de vedere medical e ceva relativ. De la o anumită vârstă, toți avem probleme”, a menționat, pentru aceeași sursă, și Laszlo Boloni, 72 de ani.

Citeşte şi: Cu ce se ocupă singura nepoată a dictatorului Nicolae Ceaușescu. Alexandra și-a găsit o meserie foarte bănoasă

Pe de altă parte, surse medicale citate de Mediafax susțin că lui Valentin Ceaușescu i-ar fi recidivat o boală gravă diagnosticată pentru prima dată în urmă cu aproape 15 ani. Din cauza costurilor ridicate, acesta ar fi cerut sprijin statului român pentru decontarea tratamentului.

Valentin Ceaușescu a avut un rol esențial în susținerea Stelei București în perioada sa de glorie din anii ’80, când clubul a cucerit Cupa Campionilor Europeni.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
S-a aflat ce face, de fapt, Gabi Tamaș, cu mâncarea de la Survivor România. Fostul fotbalist a șocat pe toată lumea
Capital.ro
Ambasada Rusiei reacționează după explozia dronei în Portul Constanța și critică poziția MApN
Playtech.ro
Poate un avion să aterizeze în siguranță dacă are o defecțiune la trenul de aterizare?
Adevarul
„S-a poziționat într-o antiteză clară față de Germania”. Anunțul lui Siegfried Mureșan despre decizia României în controversa momentului
wowbiz.ro
Scena sfâșietoare cu soția polițistului din Piatra Neamț, ucis de propriul fiu. S-a așezat pe jos, la căpătâiul lui, împietrită de durere
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Drona care a bubuit în Portul Constanța ar fi a Ucrainei! Anunțul făcut de Marina Ucraineană, la scurt timp după eveniment. Reacția președintelui Nicușor Dan
iamsport.ro
Valentina Pelinel, în pericol? Cristi Borcea, mărturii fără perdea: ”Le-am înșelat și le-am lăsat. Eu sunt cel mai important”
MediaFlux
Anunț privind pașapoartele pentru această vară. Ministerul de Interne face recomandări românilor
stirilekanald.ro
(P) Fibre și bacterii bune: care este diferența și cum le alegi corect pentru tranzitul intestinal  
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți