Nenorocirea a fost provocată de o femeie care a montat greşit o butelie la aragaz. Victima a scăpat ca prin minune, cu răni uşoare, dar patru apartamente sunt acum de nelocuit potrivit bzi.ro.
Citeşte şi Explozie puternică într-un bloc din Bacău, în urma unor scurgeri de gaz dintr-o butelie
„O bubuitură mare, puternică, mai ceva decât un cutremur. În momentul când ea a vrut să aprindă becul, atunci s-a acumulat şi atunci probabil s-a făcut explozia. A sărit geamul şi uşa. Peste tot nu se pot închide uşile. Cobora toată lumea jos, speriată toată. În copac acolo a văzut vecina perdeaua scoasă afară”, a declarat un martor.
La faţa locului au venit mai multe echipaje ale Inspectoratului de Urgenţă. Din fericire, nu s-au înregistrat victime.