Minorele care au reuşit să fugă din casa în care erau sechestrate de proxeneţi s-au oprit direct la poliţie şi au povestit la ce chinuri le-au supus doi fraţi, cunoscuţi sub numele de Şoric şi Chinezu, informează România TV.
Oamenii legii i-au monitorizat pe cei doi proxeneţi şi au mai descoprit încă cinci victime. Fetele erau racolate din Timişoara şi duse într-o casă din localitatea Sat Chinez.
Percheziţiile au avut loc, luni dimineaţa, la mai multe adrese din judeţul Timiş. Există suspiciuni că reţeaua este mult mai mare.