Poliţistul Andrei Berde era naşul copilului care a fost botezat. După ce a băut, acesta şi-a adus aminte că unul dintre invitaţi, Cosmin Lasca, îl supărase la serviciu şi a sărit la bătaie, potrivit ebihoreanul.ro.
Victima a sunat la Poliţia Locală, însă după ce agenţii au sosit la faţa locului, aceştia au aşteptat să Andrei Berde să îşi termine „treaba”. Poliţistul bătăuş a fost oprit, în cele din urmă, de unul dintre invitaţii la botez.
Bătaia nu s-a oprit aici. După miezul nopţii, Andrei Berde l-a luat la bătaie şi pe finul său, tot poliţist local, distrugând o masă, scaunde, sticle şi pahare.
Patronul localului a sunat atunci la Poliţia municipală, care l-a amendat pe bătăuş cu 200 de lei şi l-a trimis acasă.
Cazul său a ajuns la şeful Poliţiei Comunitare, Alexandru Laza, care a sesizat consiliul de onoare al instituţiei.