Directorul Administraţiei Judeţene a Finanţelor Publice, Doru Alupoaie, a fost victima unor hoţi din locuinţe. Potrivit botosaninews.ro, casa acestuia, situată în cartierul Lebăda din municipiul Botoşani, a fost ţinta unei tentative de furt, chiar când proprietarul se afla în locuinţă.
Imobilul beneficiază de un sistem de supraveghere video, dar şi de un sistem de alertă, astfel că hoţul a fost prins de angajaţii unei firme de pază. El are 17 ani şi a mai spart câteva case a unor oameni importanţi din Botoşani, printre care şi Florin Piloş, fost prim-procuror adjunct al Parchetului de pe lângă Tribunalul Botoşani.
De asemenea, în urmă cu două săptămâni a dat o spargere la sediul PDL, unde a distrus mai multe plasme, un automat de cafea şi a furat câteva CD-uri. El este cercetat acum în stare de libertate.