Breaking
News
Echipajele de prim ajutor şi cele ale ambulanţei au fost solicitate sâmbătă seara pe strada I.L.Caragiale, din Baia Mare, unde unui bătrân i s-a făcut rău în timp ce stătea pe o bancă.
Un trecător a sunat la 112 şi a anunţat că bătrânul de 73 de ani se simte rău. Medicii veniţi la faţa locului l-au găsit pe bărbat în stop-cardiorespirator. L-au resuscitat minute în şir dar fără succes.
Lângă bancă au fost găsite şi două sticle de alcool. Se pare ca fostul profesor universitar dăduse în patima alcoolului în ultima vreme.
Acum medicii legişti urmează să stabilească din ce cauză a murit bătrânul.