Michi de la Şuie Paparude a fost transferat, vineri după-amiază, de la Timişoara la Institutul de Urgenţă pentru Boli Cardiovasculare „Prof. Dr. C.C. Iliescu” din Capitală, a declarat coordonatorul SMURD Bucureşti, dr. Bogdan Opriţa, citat de Mediafax.
Potrivit sursei citate, liderul trupei, adus în Bucureşti de la Spitalul Judeţean Timişoara, „a fost preluat şi predat în stare stabilă”.
Colegii de trupă, care au şi sunat la 112, afirmau că acesta le-a spus, după concert, că are dureri puternice în zona pieptului, apoi acesta s-a prăbuşit la pământ. În cădere, cântăreţul s-a lovit la faţă.
Liderul formaţiei Şuie Paparude a fost în comă indusă de medicamente, medicii spunând că starea lui nu era „foarte încurajatoare”, dar că nu avea leziuni hemoragice cerebrale. După ce a ieşit din coma indusă, a fost intubat din nou, deoarece nu putea respira singur.