Cei doi reprezentanţi ai clubului Art Dance Târgu Mureş s-au clasat pe primul loc în finala desfăşurată sâmbătă şi în care România a mai fost reprezentată şi de cuplul Andra Păcurar-Ionuţ Alexandru Miculescu, de la clubul Dance Spirit Timişoara, care a ocupat locul 6, potrivit Agerpres.
Iată cum se prezintă clasamentul final:
1.Cristna Tătar-Paul Moldovan (România)
2.Ksenia Zaputriaeva-Evgheni Kuzin (Rusia)
3.Nikolai Mikzadze-Iana Novikova (Rusia)
4.Emma Lenna Koger-Maxim Stepanov (Germania)
5.Anastasia Novikova-Winson Tam (Canada)
6.Andra Păcurar-Ionuţ Alexandru Miculescu (România).
Tot sâmbătă, la Campionatul Mondial rezervat juniorilor II, găzduit de capitala Letoniei, Riga, perechea română Andreea Raluca Manea-Fabian Ardeiu s-a clasat pe locul 5 în proba de 10 dansuri.