Se pare astfel că ziua săptămânii în care te-ai născut are un rol important în a canaliza energia avuţiei, a banilor asupra propriei persoane, în aşa fel încât să îţi poţi dezvolta instinctul financiar maxim la o anumită vârstă.
Astfel, există diferenţe destul de mari în ceea ce priveşte momentul vieţii în care fiecare din noi atinge punctul maxim al avuţiei, în funcţie de ziua săptămânii în care a fost născut.
Te-ai născut luni:
Vei face bani cam toata viaţa, însă niciodată nu îţi vor fi de ajuns. Aşa că apogeul tău financiar va veni undeva pe la sfârşitul vieţii, când vei putea spune în sfârşit că eşti mulţumit cu ceea ce ai agonisit. Vârstă apogeului financiar: 63 de ani.
Te-ai născut marţi:
Banii nu sunt principala ta problema în viaţă, însă într-un fel sau altul te pricopsesti cu ei. Numai că nu ştii foarte bine să investeşti şi de aceea, în ciuda faptului că îţi vor trece mulţi prin mâini, nu vei face aproape niciodată avere. De aceea vârstă apogeului financiar este fragedă: 20 de ani.
Te-ai născut miercuri:
Eşti mereu în căutare de soluţii financiare din cauza că banii niciodată nu par să se lipească de ţine. De aceea vei încerca încă de tânăr să faci cât mai mulţi, prin toate mijloacele posibile. Vei atinge un apogeu finaciar pe la 30 de ani pe care îl vei menţine constant.
Citeşte mai mult pe lyla.ro