Deşi se numără printre fetele „de casă”, care, după muncă, se preocupă să meargă la cumpărături prin supermarketuri, iar în loc de petreceri nocturne şi ieşiri cu prietenii îşi lua două job-uri, Flavia Mihasan, noua asistentă de la Neatza, nu a avut prea mare noroc în dragoste. Bărbatul care părea să-i înţeleagă locul de muncă şi chiar să-şi dorească să o ducă în faţa altarului, a ales o altă domnişoară.
Potrivit cancan.ro, în viaţa lui Pasquale a intervenit o italiancă, deloc mai frumoasă sau mai atrăgătoare decât Flavia, dar aceasta l-a făcut pe bărbat să uite că i-a oferit un inel de logodnă asistentei tv.