Încă un transfer: Deputatul Adrian Gurzău a demisionat din PDL şi a trecut la Mişcarea Populară
Deputatul Adrian Gurzău, prim-vicepreşedinte al PDL Cluj-Napoca, a demisionat, vineri, din formaţiunea pe care a reprezentat-o până acum şi s-a înscris în Partidul Mişcarea Populară (PMP), transmite Agerpres.
El a declarat că a recurs la acest gest ‘pentru a crea o opoziţie reală la USL, pentru a crea o dreaptă puternică şi pentru a dezvolta toate proiectele preşedintelui Traian Băsescu’.