În acest sens, au demarat un concurs intern, în cadrul căruia cei cu aptitudini în materie de design interior își pot face cunoscute propunerile, proiectul câștigător urmând a fi implementat.
Tinerii au renunțat la sediul din centrul Capitalei, în favoarea unui spațiu din clădirea în care se află Consiliul Național al PSD, din bulevardul Ion Ionescu de la Brad.
Noul sediu va fi unul prietenos cu mediul, așa că proiectele înscrise trebuie să respecte obligatoriu două cerințe: să fie realizate din materiale reciclate, iar bugetul să fie unul cât mai mic cu putință.
La concurs s-au înscris cinci proiecte, iar câștigător va fi ales cel care va strânge cele mai multe voturi în cadrul unui sondaj de pe site-ul organizației, www.tsd.ro, unde acestea pot fi consultate. Câștigătorul va fi anunțat luni, 3 martie 2014.
Mai jos găsiți legături către cele cinci proiecte care au intrat în concurs:
VARIANTA 1 - Propusa de Moldoveanu Petru din partea TSD Sector 1
VARIANTA 2 - Propusa de Emil Calota din partea TSD Sector 2
VARIANTA 3 - Propusa de Alex Dima din partea TSD Sector 3
VARIANTA 4 - Propusa de Laurentiu Diaconu din partea TSD Sector 4
VARIANTA 5 - Propusa de Iulia Pavel din partea TSD Sector 5
În acest sens, au demarat un concurs intern, în cadrul căruia cei cu aptitudini în materie de design interior își pot face cunoscute propunerile, proiectul câștigător urmând a fi implementat.
Tinerii au renunțat la sediul din centrul Capitalei, în favoarea unui spațiu din clădirea în care se află Consiliul Național al PSD, din bulevardul Ion Ionescu de la Brad.
Noul sediu va fi unul prietenos cu mediul, așa că proiectele înscrise trebuie să respecte obligatoriu două cerințe: să fie realizate din materiale reciclate, iar bugetul să fie unul cât mai mic cu putință.
La concurs s-au înscris cinci proiecte, iar câștigător va fi ales cel care va strânge cele mai multe voturi în cadrul unui sondaj de pe site-ul organizației, www.tsd.ro, unde acestea pot fi consultate. Câștigătorul va fi anunțat luni, 3 martie 2014.
Mai jos găsiți legături către cele cinci proiecte care au intrat în concurs:
VARIANTA 1 – Propusa de Moldoveanu Petru din partea TSD Sector 1
VARIANTA 2 – Propusa de Emil Calota din partea TSD Sector 2
VARIANTA 3 – Propusa de Alex Dima din partea TSD Sector 3
VARIANTA 4 – Propusa de Laurentiu Diaconu din partea TSD Sector 4
VARIANTA 5 – Propusa de Iulia Pavel din partea TSD Sector 5