Pe plaja din Mamaia, în spatele scenei unde concertau cei de la Holograf, câteva reprezentante ale sexului frumos aveau probleme grave de echilibru. Noroc că gardurile care delimitau plaja de parcare erau suficient de solide, pentru că altfel tinerele s-ar fi prăbuşit cu tot cu acesta peste o maşină de lux. Potrivit wowbiz.ro, câteva minute mai târziu, o altă tânără şi-a făcut simţită prezenţa pe litoral ieşind pe geamul maşinii care rula cu viteză pe străzile din Mamaia.
Pentru unii petrecăreţi, vacanţa de 1 Mai s-a terminat la spital. Sute de persoane au ajuns în grija medicilor din cauza consumului de alcool, agresiunilor sau din cauza unor accidente.
Numai la Vaslui la Serviciul Judeţean de Ambulanţă s-au înregistrat peste 500 de apeluri.
Din această perioadă nu au lipsit nici tentativele de suicid.