STEAUA-ASTRA. FRF a anunţat că vineri, 23 mai, în ziua meciului STEAUA-ASTRA, vor fi puse in vanzare ultimele 1.500 de tichete. Biletele pentru STEAUA-ASTRA au fost returnate de oficialii clubului giurgiuvean si vor fi puse in vanzare vineri, incepand cu ora 10:00, la casa de bilete de la Arena Nationala.
Toate biletele disponibile la STEAUA-ASTRA sunt la Peluza I a Arenei Naţionale.
STEAUA – ASTRA. Finala Cupei României îl va avea la centru pe cel mai bine cotat arbitru român al momentului, Ovidiu Hațegan. Meciul se va juca vineri, 23 mai, de la ora 21.00.
STEAUA – ASTRA. Ovidiu Hațegan este arbitrul desemnat să conducă la centru finala Cupei României, STEAUA – ASTRA. În acest sezon; Ovidiu Haţegan a fost la centru în toate cele trei meciuri Steaua – Petrolul, primul în Supercupă (scor 3-0 pentru Steaua) și următoarele două în Liga 1 (scoruri 0-0 şi 1-1).
De asemenea, pe 27 martie 2014, Ovidiu Hațegan a fost delegat la primul său derby Steaua – Dinamo, în semifinalele Cupei României (scor 5-2 pentru Steaua).
STEAUA-ASTRA. Federaţia Română de Fotbal a anunţat că le va oferi invitaţii la meciul STEAUA-ASTRA, finala Cupei României, tuturor internaţionalilor români, retraşi sau încă în activitate. STEAUA-ASTRAse joacă, vineri, 23 mai, pe Arena Naţională.
STEAUA-ASTRA. „FRF îi invită pe toţi internaţionalii români, retraşi sau în activitate, fotbalişti care au îmbrăcat tricoul naţionalei de-a lungul timpului, să participe la finala Cupei României Timişoreana 2013-2014. Fiecare jucător, cu minimum o prezenţă la prima reprezentativă, va primi o invitaţie la partida STEAUA-ASTRA. Doritorii sunt invitaţi să ridice invitaţia de la sediul Federaţiei Române de Fotbal, Secretariatul General, în perioada 19 – 23 mai, intervalul orar 10.00 -16.00″, scrie în comunicatul FRF.
STEAUA-ASTRA, finala Cupei României 2014, se disputa, vineri, de la ora 21:00, pe Arena Naţională.