Ultima perioadă a fost extrem de grea pentru Adrian Minune, după ce fiica sa, Carmen, in varsta de 16 ani, a fugit de acasa cu iubitul sau, Franco. Disperat, manelistul si-a dat fiica in urmarire generala, iar mai apoi a angajat 20 de bodygurazi care sa o caute in cele mai asunse locuri din tara. Dupa sapte zile in care nimeni nu a stiut nimic de ea, Carmen si-a facut singura aparitia acasa la iubitul sau. Acum, Adi Minune pare că s-a împăcat că fiica sa nu mai este o copilă şi a recunoscut că gestul ei a fost specific vârstei adolescenţei. De dragul fetei lui, Adrian Minune l-a acceptat în familie şi pe iubitul acesteia.
Adi Minune ii promisese fiicei lui ca o va ajuta sa se lanseze in muzica, ii face piese si o va face artista in adevaratul sens al cuvantului. Se pare insa ca tanara nu mai vrea sa apeleze momentan la ajutorul tatalui si incearca sa se descurce singura. Serile trecute, paparazzii WOWbiz.ro au surprins-o pe Carmen la o terasa din Capitala. Tanara era cu iubitul ei, Franco, dar si cu impresarul Petrisor Rustem. Cei trei discutau despre o melodie pe care sa o inregistreze fiica lui Minune in studio.
Contactat telefonic, Adrian Minune a declarat ca stie tot ce face fiica lui. „Stiu ca fiica mea a fost la terasa cu Franco, nu ma deranjeaza. Stiu si ca va inregistra o piesa. Stiu tot ce face Carmen”, a declarat Adrian Minune.