Mircea Geoană, care s-a prezentat prezidenţiabil al PSD zilele trecute, l-a criticat în termeni murdari pe Cătălin Predoiu.
„Cătălin Predoiu, săracul, îl doare ficatul de la atâta pălincă cât a băut cu primarii PDL de prin Ardeal și acum s-a trezit că i-a luat fața Klaus Iohannis. Jocul s-a terminat. Puteți încerca să fiți mai gentili, dar jocul s-a terminat. Se menține suspansul, e joc politic, am mai jucat și noi acest joc„, a spus Geoană, într-o emisiune TV, citat de dcnews.ro.
Cătălin Predoiu nu s-a lăsat mai prejos și i-a răspuns, pe Facebook, în aceiași termeni, lui Mircea Geoană.
„Mircea Geoană m-a compătimit la televizor, cum că am „băut pălincă cu primarii in Ardeal”, iar acum mi-a „luat fața Iohannis”. Eu înțeleg de aici patru lucruri: 1) Geoană a rămas așa cum l-a botezat Ion Iliescu; 2) Geoană e invidios pentru că e neputincios la băutură, își dă drumul înainte să se deschidă șampania; 3) Geoană a primit niște firimituri de la Bobic și își face campanie de independent; 4) Geoană l-ar dori contra-candidat pe Iohannis;. Cred și eu! Mircea Geoană, mai bine hai la mine consilier, că tot căutai de muncă acum vreun an, îți dau un salariu bun și te învăț și cum să bei”, a scris Cătălin Predoiu pe Facebook.
Mircea Geoană, mesaje pentru luptele interne din PSD. Ce i-a transmis lui Victor Ponta