BRAZILIA-COLUMBIA 2-1 la CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014

BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. GOL BRAZILIA! A marcat THIAGO SILVA! Golazo DAVID LUIZ! JAMES RODRIGUEZ transformă un PENALTY! BRAZILIA - COLUMBIA 2-1! Brazilia şi Columbia s-au întâlnit, vineri, în sferturile de finală e la Campionatul Mondial de Fotbal 2014, pe stadionul Castelao din Fortaleza. BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO.
Filip Stan
04 iul. 2014, 21:35

BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Brazilia – Columbia s-a terminat 2-1. Columbia este eliminată, iar Brazilia va juca în semifinale cu Germania. Brazilia – Germania este prima semifinală de la Campionatul Mondial de fotbal 2014.

BRAZILIA – COLUMBIA 2-1 LIVE VIDEO

End Time FINAL. BRAZILIA – COLUMBIA 2-1.

88′Substitution schimbare Brazilia: iese Neymar, intră Henrique

86′Substitution schimbare Brazilia: iese Paulinho, intră Hernanes

70′Substitution schimbare Brazilia: iese Hulk, intră Ramires

81′Substitution schimbare Columbia: iese Cuadrado, intră Quintero

80′ – Converted penalty GOL COLUMBIA! A marcat James Rodriguez din penalty! BRAZILIA – COLUMBIA 2-1!

79′ Yellow cards cartonaş galben pentru Julio Cesar

79′ – Julio Cesar îl faultează în careu pe Bacca, după o fază creată de James Rodriguez

72′Yellow cards cartonaş galben pentru Yepes

70′Substitution schimbare Columbia: iese Gutierrez, intră Bacca

69′ – Goals GOL BRAZILIA! A marcat David Luiz, cu o execuţie fenomenală din lovitură liberă de la 30 de metri. BRAZILIA – COLUMBIA 2-0!

68′Yellow cards cartonaş galben pentru James Rodriguez

65′Yellow cards cartonaş galben pentru Thiago Silva

59′ – Guarin trimite din vole pe lângă poarta lui Julio Cesar

46′Substitution schimbare Columbia: iese Ibarbo, intră Ramos

Start Time A început repriza a doua a meciului BRAZILIA – COLUMBIA.

End Time PAUZĂ. BRAZILIA – COLUMBIA 1-0.

44′ – Neymar trimite peste poartă dintr-o lovitură liberă de la 18 metri

38′ – James Rodriguez bate în zid o lovitură liberă de la 20 de metri

22′ – Thiago Silva îşi salvează echipa la un contraatac supranumeric al Columbiei

18′ – Yepes intervine la un şut excelent al lui Hulk

11′ – Cuadrado trage bine, dar mingea este respinsă de un fundaş brazilian

7′ – Goals GOL BRAZILIA! A marcat Thiago Silva, cu genunchiul, după un corner. BRAZILIA – COLUMBIA 1-0!

6′ – Maicon centrează prin spatele porţii lui Ospina

5′ – Neymar bate o lovitură liberă pe lângă poartă

Start Time A început meciul BRAZILIA – COLUMBIA.

BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Echipele de start

Brazilia: 12. Julio Cesar – 23. Maicon, 3. Thiago Silva (căpitan), 4. David Luiz, 6. Marcelo – 5. Fernandinho, 8. Paulinho – 7. Hulk, 11. Oscar, 10. Neymar – 9. Fred. Selecţioner: Luiz Felipe Scolari.

Rezerve: 1. Jefferson, 22. Victor – 2. Daniel Alves, 13. Dante, 14. Maxwell, 15. Henrique, 16. Ramires, 18. Hernanes, 19. Willian, 20. Bernard, 21. Jo.

Columbia: 1. David Ospina – 18. Juan Zuniga, 2. Cristian Zapata, 3. Mario Yepes (căpitan), 7. Pablo Armero – 13. Fredy Guarin, 6. Carlos Sanchez – 11. Juan Cuadrado, 10. James Rodriguez, 14. Victor Ibarbo – 9. Teofilo Gutierrez. Selecţioner: Jose Pekerman.

Rezerve: 12. Camilo Vargas, 22. Faryd Mondragon – 4. Santiago Arias, 5. Carlos Carbonero, 8. Abel Aguilar, 15. Alexander Mejia, 16. Eder Alvarez Balanta, 17. Carlos Bacca, 19. Adrian Ramos, 20. Juan Quintero, 21. Jackson Martinez, 23. Carlos Valdes.

Arbitru: Carlos Velasco Carballo; arbitri asistenţi: Roberto Alonso Fernandez, Juan Yuste (toţi din Spania); arbitru de rezervă: Svein Oddvar Moev (Norvegia)

Click aici pentru BRAZILIA-COLUMBIA LIVE VIDEO

BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Brazilia şi Columbia s-au întâlnit de 25 de ori. Brazilia a câştigat 15, Columbia doar două, iar opt s-au terminat la egalitate. Ultima oară, BRAZILIA şi COLUMBIA s-au înfruntat pe 14 noiembrie 2012, la New York, într-un meci amical încheiat nedecis, 1-1. De altfel, ultimele patru meciuri directe BRAZILIA-COLUMBIA s-au terminat la egalitate. BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Brazilia şi Columbia se întâlnesc, vineri, de la ora 23:00, în sferturile de finală e la Campionatul Mondial de Fotbal 2014. BRAZILIA-COLUMBIA se va disputa pe stadionul Castelao din Fortaleza şi va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net. BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO.

BRAZILIA s-a calificat cu mari emoţii în sferturi, trecând de altă formaţie sud-americană, Chile, la loviturile de departajare, după ce adversarii au avut o bară în minutul 120. BRAZILIA nu a impresionat nici în grupă, unde a obţinut un succes controversat în faţa Croaţiei (3-1), o remiză cu Mexic (0-0) şi un succes în faţa Camerunului (4-1). Brazilia a arătat mai puţine eficienţă în atac decât Columbia, cu un gol marcat la fiecare şase şuturi pe poartă, în timp ce Columbia a înscris la fiecare trei şuturi. BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Brazilia şi Columbia se întâlnesc, vineri, de la ora 23:00, în sferturile de finală e la Campionatul Mondial de Fotbal 2014. BRAZILIA-COLUMBIA se va disputa pe stadionul Castelao din Fortaleza şi va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net. BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO.

COLUMBIA s-a impus clar în toate partidele jucate la Campionatul Mondial de fotbal 2014, 3-0 cu Grecia, 2-1 cu Cote d’Ivoire, 4-1 cu Columbia şi 2-0 cu Uruguay. Columbia are al doilea atac de la CM 2014, cu 11 goluri, după Olanda (12 goluri), iar mijlocaşul James Rodriguez este golgheterul la zi al competiţiei, cu 5 goluri. BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Brazilia şi Columbia se întâlnesc, vineri, de la ora 23:00, în sferturile de finală e la Campionatul Mondial de Fotbal 2014. BRAZILIA-COLUMBIA se va disputa pe stadionul Castelao din Fortaleza şi va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net. BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO.

BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Brazilia, gazda Mondialului, nu are în vedere decât câştigarea celei de-a şasea Cupe Mondiale din palmares, dar speranţele sale sunt afectate şi de accidentarea vedetei Neymar din meciul cu Chile, însă atacantul Barcelonei va fi prezent în mod cert pe gazon la Fortaleza. Cea mai mare problemă a lui Luiz Felipe Scolari priveşte înlocuirea mijlocaşului defensiv Luiz Gustavo, suspendat pentru cumul de cartonaşe galbene, iar principala opţiune pare a fi Ramires.

BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Columbia a reuşit deja cea mai bună performanţă a sa la un Mondiale, sferturile de finală, având în tânărul James Rodriguez revelaţia turneului.

BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Meciul de pe stadionul Castelao (60.342 locuri) va fi arbitrată de spaniolul Carlos Velasco Carballo. BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Brazilia şi Columbia se întâlnesc, vineri, de la ora 23:00, în sferturile de finală e la Campionatul Mondial de Fotbal 2014. BRAZILIA-COLUMBIA se va disputa pe stadionul Castelao din Fortaleza şi va fi LIVE VIDEO pe RomaniaTV.net. BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO.

BRAZILIA COLUMBIA LIVE VIDEO. Echipele probabile

Brazilia: 12. Julio Cesar – 2. Daniel Alves, 3. Thiago Silva (căpitan), 4. David Luiz, 6. Marcelo – 16. Ramires, 5. Fernandinho – 7. Hulk, 11. Oscar, 10. Neymar – 9. Fred. Selecţioner: Luiz Felipe Scolari.

Columbia: 1. David Ospina – 18. Juan Zuniga, 2. Cristian Zapata, 3. Mario Yepes (căpitan), 7. Pablo Armero – 8. Abel Aguilar, 6. Carlos Sanchez – 11. Juan Cuadrado, 10. James Rodriguez, 9. Teofilo Gutierrez – 21-Jackson Martinez. Selecţioner: Jose Pekerman.

Spynews
Prima persoană AUDIATĂ în cazul morții lui Andrei Versace. E un personaj temut în lumea INTERLOPILOR
Bzi.ro
Loredana Groza a făcut furori, în costum de baie! La 54 de ani, vedeta arată senzațional! – FOTO
Fanatik.ro
Cât cheltuit o familie de români pentru o vacanță de 9 zile în Grecia. Șocul a fost mare: “Prețurile parcă au luat-o razna. Dezămăgitor pentru noi”
Capital.ro
Obligație în România. Trebuie să semneze neapărat contractul. Au început amenzile
Playtech.ro
Scăpăm de caniculă, vine urgia! Urmează 3 zile de furtuni, vijelii și ploi puternice. Zonele afectate
DailyBusiness
Inedit! Primești 15.000 de lei dacă te angajezi
Adevarul
Câți absolvenți au intrat la Politehnică în urma concursurilor de admitere în 2024. La ce facultăți se dă probă scrisă
Spynews
Andrei Versace, bătut cu lopata de un apropiat! Incidentele violente au avut loc după ce “Regele fițelor” i-ar fi furat mașina
Spynews
În ce oraș din întreaga lume e cel mai bine să trăiești. Se află la 500 km de Timișoara, peisajele sunt de vis, iar ahitectura este unică
Evz.ro
Cea mai periculoasă armă din istorie. Poate să facă prăpăd
Impact.ro
Dumnezeule cum arată Monica Gabor acum! NU o mai recunoști, transformare ȘOC
Prosport.ro
FOTO. Sorana Cîrstea, apariție incendiară, într-o rochie verde transparentă, care a lăsat la vedere poate prea mult!
wowbiz.ro
Andrei Versace a sunat la Ambulanță, înainte să fie găsit mort în casă: "A avut niște..."
Cancan.ro
Decizia luată de Lidl, după ce Sânziana Negru și Ștefan Floroaica au aruncat la gunoi produsele lor promovate
Playsport.ro
Ce i-a făcut Ianis Hagi proaspetei sale soții, pe scările bisericii, imediat după slujbă. Toată lumea a început să aplaude
kanald.ro
Motivul pentru care raportul final al necropsiei lui Andrei Versace va fi gata abia peste un an! La ce concluzie au ajuns medicii legiști