Au trecut 15 ani de când Dana Săvuică, ajunsă acum la 44 de ani, apărea pe prima copertă romaneasca a revistei Playboy. Anii care au trecut au fost blânzi cu silueta ei, vedeta se menţine foarte bine în formă. Totuşi, are o problemă foarte gravă: durerile de spate.
Drama neştiută a Danei Săvuică. Era să moară împreună cu tatăl şi sora ei
„Nu mai pot să port tocuri, acesta este ordinul medicului! Tocurile nu vor reveni la mine în garderobă, cu siguranţă. Am nişte dureri mari de spate. Am un început de spondiloză lombară”, a declarat vedeta pentru emisiune Click! de la Prima TV.
Vedeta susţine că s-a speriat rău când a auzit care sunt riscurile dacă ar mai purta tocuri.
“Riscurile sunt majore, să ajung la operaţie! Nu trebuie să mă îngraş mai mult de 60 de kg, mi-e din ce în ce mai greu, acum fac haz de necaz. În general, a purta tocuri înseamnă a fi sexy şi atrăgatoare. Dar totul este să nu devină o problemă de sănătate.”