Dezvăluiri cumplite în cazul ospătăriţei din Centrul Vechi al Captialei, care a murit după ce a băut un cocktail periculos. Prietenii ei susţin că fata de 24 de ani suferea din dragoste şi urma o reţetă cu antidepresive. Trupul ei a fost ridicat de familie de la IML şi depus la o capelă din Bragadiru, de unde era fata.
Rudele fetei decedate în barul din Centrul Vechi al Capitalei au fost reţinute în declaraţii şi chiar au chemat poliţia şi jandarmii la locul de priveghi când presa a vrut să filmeze şi să afle mai multe detalii despre tragedie, informează România TV.
Poliţia şi jandarmii au însoţit cortegiul funerar de acasă din Bragadiru până la parohia Sfântul Andrei, acolo unde s-a făcut şi o slujbă. Cortegiul funerar s-a îndreptat spre cimitirul Măgurele, acolo unde tânăra va fi înmormântată.
Citeşte şi Ultimul mesaj al chelneriţei ucise cu „drogul violului” în Centru Vechi. Îţi va da fiori pe spate
Unii dintre prietenii Georgianei susţin că aceasta suferea din dragoste şi avea şi o reţetă cu antidepresive pe care le lua.
Antidepresivele în combinaţie cu alcoolul se pot dovedi fatale, iar colegii fetei moarte spun că aceasta a consumat un pahar de alcool înainte de a merge la toaletă.
S-a vorbit şi de drogul violului, care ar fi fost pus în paharul cu alcool nu se ştie de către cine. Analiza sângelui la laboator va releva ce substanţe ingerase Georgiana înainte de tragicul sfârşit.