Un grav accident de circulatie s-a produs marţi dimineaţa pe Drumul National 1 C Baia Mare – Satu Mare. Potrivit actualmm.ro, două femei au murit pe loc, alte două sunt în stare critică și opt muncitori sunt răniți. Şoferul unui autoturism a patruns pe contrasens si s-a izbit de un autobuz care ducea muncitorii la o fabrica din zona. In urma impactului violent, patru persoane au ramas incarcerate.
Traficul rutier in zona a fost blocat pe ambele sensuri.
Citeşte şi: Accident MORTAL pe DN 1. Un AUTOCAR cu 25 de pasageri s-a ciocnit cu o autoutilitară VIDEO
Conform informatiilor primite la fata locului, soferita autoturismului a patruns pe contrasens si s-a izbit de autobuzul cu muncitori care circula regulamentar din sens opus. In urma impactului violent doua femei au decedat pe loc, iar alte doua sunt in stare critica. Soferul autobuzului sustine ca in fata autoturismului nu circula nimeni si cel mai posibil femeia de la volan ar fi atipit sau i s-a facut rau.
Opt persoane aflate in autobuz au suferit leziuni corporale, fiind preluate de echipajele ambulantei.