Breaking
News
Rezultatele probelor ADN au confirmat că asistentul medical Viorel Mâlcu de la Spitalul Judeţean de Urgenţă Brăila este autorul violului. „Bărbatul este bănuit de viol. Au venit rezultatele ADN-ului, iar acestea îl indică pe el că ar fi autorul violului”, a declarat agentul şef adjunct Camelia Bucur din cadrul Biroului de Presă al IPJ Brăila.
Asistentul medical, 58 de ani, de la Secţia de Chirurgie a Spitalului Judeţean de Urgenţă Brăila, este acuzat că în luna iulie ar fi violat o adolescentă de 16 ani, chiar pe patul spitalului, unde fata ajunsese pentru o operaţie de apendicită.