1. Sa ai un abdomen plat nu inseamna sa te infometezi si sa te muti la sala de fitness ci presupune „o reteta” care sa combine mancatul inteligent si exercitii fizice moderate. Tine cont de faptul ca daca mananci prea putin (sub 1200 de calorii pe zi), hormonii care te ajuta sa slabesti nu vor mai functiona atat de bine. Asadar, primul pas este: echilibrul.
2. Cortizolul este hormonul stresului, care creste nivelul de grasime. Asa ca, in timp ce tii o dieta, ai grija sa indepartezi toti factorii de stres, sa te relaxezi si sa vizualizezi rezultatele.
3. Include ovazul in dieta: ca sa scapi de grasimea de pe abdomen, trebuie sa elimini alimentele care te baloneaza. Ovazul este plin de fibre, asa ca iti usureaza tranzitul intestinal.
4. Bea lichide care te detoxifiaza: in fiecare dimineata consuma un pahar cu apa si zeama de lamaie, caci te ajuta sa arzi grasimile, in special in zona abdomenului.
Citeste mai mult pe Revista Teo