Albumul Goodbye to Gravity se reeditează. Vezi ce se întâmplă cu banii strânşi din încasări

INCENDIU CLUB COLECTIV. În urma incendiului din 30 octombrie, la clubul Colectiv au decedat 26 de persoane, iar în drum spre spital a mai murit o persoană. În 12 zile de la tragedie au decedat alte 23 de persoane, numărul victimelor ajungând, miercuri, la 50. În seara de 30 octombrie, fanii trupei Goodbye to Gravity au ascultat live “The Day We Die” şi “Back to Life”, piese devenite imnuri ale unei generaţii. Acum, la câteva zile de la tragedie, casa de producţie Universal anunţă că a reedidat albumul Goodbye to Gravity şi doreşte să doneze toate sumele încasate din vânzări.
Filip Stan
11 nov. 2015, 09:50
Albumul Goodbye to Gravity se reeditează. Vezi ce se întâmplă cu banii strânşi din încasări

INCENDIU CLUB COLECTIV. În seara incendiului devastator din clubul Colectiv, Goodbye to Gravity lansa albumulMantras of War„. Potrivit libertatea. ro, la doar câteva zile după tragedia din clubul Colectiv, casa de discuri Universal Music a reeditat albumul, anunţând că urmează să doneze încasările care îi revin din vânzarea albumului victimelor şi familiilor acestora, prin intermediul Fundaţiei Estuar.

„Suntem puternic afectaţi de aceste evenimente, atât la nivel personal, cât şi profesional. Am pierdut în tragedie prieteni, artişti, colaboratori, cunoscuţi. Considerăm că participarea noastră la eforturile de ajutorare a victimelor şi a familiilor acestora, precum şi de onorare a memoriei celor dispăruţi nu trebuie să aibă forma unei expuneri mediatice. Vom menţine şi în continuare aceeaşi conduită fată de presă. Din respect pentru adevăr, pentru cei decedaţi şi pentru îndureraţi de pierderea celor dragi, îndemnăm la decenţă şi la echilibru. Vom continua să ne implicăm şi să ajutăm aşa cum am făcut-o şi până acum”, au declarat reprezentanţii Universal, dorind să păstreze discreţie asupra acţiunilor caritabile pe care le întreprind în această perioadă.

Citeşte şi Victimele din Colectiv, URMĂRITE DE BLESTEMUL FOCULUI. Coincidenţe stradii care îţi ridică părul pe tine

Vezi şi: Alex Pascu, MOMENT CUTREMURĂTOR pe patul de spital. „Foc! Fugiţi, oameni!”

Miercuri dimineață, numărul pacienților internați în spitalele din Bucureşti după tragedie era de 74. 20 dintre aceștia sunt în stare critică și gravă. Ceilalți 54 de pacienți erau stabili.

Cei 74 de pacienți sunt internați la următoarele spitale:

  • Spitalul de Arsuri: 14
  • Spitalul Bagdasar Arseni: 14
  • Spitalul Grigore Alexandrescu: 6
  • Spitalul Sf. Ioan: 5
  • Spitalul Elias: 6
  • Spitalul Militar Central: 7
  • Spitalul Sf. Pantelimon: 2
  • Spitalul de Urgență: 6
  • Spitalul Universitar: 8
  • Spitalul Dimitrie Gerota: 3
  • Spitalul Agrippa Ionescu: 2
  • Institutul CC Iliescu: 1.

Din 36 de persoane care au fost transportate în străinătate, şapte au decedat. Un număr de 29 de persoane se află în prezent la tratament în străinătate:

  • Austria: 2 persoane în stare stabilă
  • Belgia: 8 persoane în stare stabilă
  • Olanda: 6 persoane în stare stabila
  • Germania: 4 persoane în proces de evaluare medicală
  • Marea Britanie: 6 persoane în proces de evaluare medicală
  • Norvegia: o persoană stabilă
  • Israel: o persoană în stare stabilă și o alta în stare instabilă.

Citeşte şi Două persoane rănite în incendiul din Colectiv, transferate la un spital din Germania VIDEO

DailyBusiness
Revoltă la ANL: Angajații acuză sabotaj guvernamental și cer stoparea reorganizării care lasă zeci de oameni pe drumuri!
Spynews
Mutare neașteptată în scandalul dintre urmăritul internațional Horațiu Potra și fosta soție / Miza: averea de milioane!
Bzi.ro
Loredana Groza s-a sărutat cu un cal! Ipostază șocantă a devenit virală! – FOTO
Fanatik.ro
Autostrada din România așteptată de milioane de români. Este cea mai scumpă construită în țara noastră
Capital.ro
Verdict clar pentru George Simion. Decizia luată de judecători
Playtech.ro
Victor Ponta sfidează din nou! Ce a făcut pentru sârbi pentru cetăţenie? A pus România pe locul 2
DailyBusiness
Ce pensie vei avea după 40 de ani de muncă? Cum se calculează și ce influențează suma finală
Adevarul
Tarifele impuse de Trump declanșează o vânzare masivă a obligațiunilor americane. China vinde datoria SUA? Panica se extinde pe piețe
wowbiz.ro
Pericol la Cernobîl: România, în zona de risc?! Sarcofagul care izolează materialul radioactiv, grav avariat în urma unui atac cu dronă
Spynews
Documente-bombă! Cum a încercat Honorius Prigoană să-și execute tatăl mort! Un singur detaliu i-a scăpat
Spynews
Când urmează să nască soția lui Adrian Velea. Prezentatorul de la Acces Direct și partenera lui vor deveni părinți de băiețel
Evz.ro
Cum se face corect plinul de combustibil. Cei mai mulți șoferi greșesc
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
FOTO. O femeie e motivul pentru care fiii lui David Beckham nu-şi mai vorbesc
kanald.ro
Pensionarii primesc pensiile restante în aprilie. Casa de Pensii a anunțat județul în care seniorii primesc bani în plus
Cancan.ro
Dalida din Las Fierbinți a băut până nu a mai știut de ea. Și Scărlătescu s-a făcut PRAF
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Călin Georgescu a primit ieri vestea tristă. Nu se mai poate face nimic. E definitiv
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Cea mai frumoasă gimnastă din lume, care a făcut o avere impresionantă, a luat decizia să se retragă. Cum va arăta viața ei
stirilekanald.ro
Detalii terifiante din vila în care românca Andreea Mottram a fost ucisă de fiica adoptată. Ce a găsit soțul româncei: În jurnal scria negru pe alb cât își detesta mama
Ungaria și Serbia, alianța militară care pune pe jar Balcanii. Albania s-a aliat cu Kosovo și Croația
MediaFlux
David Popovici bate record după record. A câștigat titlul în proba de 50 de metri liber
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Victor Ponta și „Sistemul”: când Lupul strigă „Lupul!”