Breaking
News
Moldovencele pot fi ghicite de la o poştă pe pârtiile din Poiana Braşov. Sunt fetele vesele, cu un machiaj pronunţat, asortat cu ochelari de soare, obligatoriu de firmă.
Al doilea accesoriu preferat al moldovencelor este blăniţa. Alte fete au preferat blugii mulaţi în locul costumelor de schi.
Citeşte şi Crăciunul pe rit vechi pe pârtiile din România. Staţiunile de la munte, pline de turişti VIDEO
Cei mai mulţi dintre moldoveni au venit de joi în Poiana Braşov, pentru Crăciunul pe rit vechi. Un nou val de turişti va veni şi săptămâna viitoare, când se sărbătoreşte revelionul rusesc.