Dănuţ Lupu a stat la terapie intensivă aproape două săptămâni din cele trei în care a fost internat şi a slăbit 15 kilograme în perioada petrecută în spital. Veştile sunt îmbucurătoare însă pentru fostul fotbalist. Lupu va rămâne în continuare sub tratament la domiciliu, însă se hrăneşte normal.
CITEŞTE ŞI INCREDIBIL. Cum arată DĂNUŢ LUPU după 10 zile la TERAPIE INTENSIVĂ
„Sunt cât pot fi de bine şi vreau să le mulţumesc tuturor celor care m-au susţinut”, a declarat Lupu pentru Digi Sport.
CITEŞTE ŞI Dănuţ Lupu, în STARE GRAVĂ la SPITAL. Diagnostic CUMPLIT al MEDICILOR
Dănuţ Lupu, 48 de ani, s-a retras din activitate în 2001, după ce, de-a lungul carierei, a jucat pentru Dinamo, Panathinaikos, Korinthos, OFI Creta, Rapid, Brescia şi Tzafririm Holon.