Nebunia lui Salam a luat amploare la ziua fiului său, Dany, scrie cancan.ro. Noua coregrafie i-a făcut pe invitaţi să se îngrămădească la spectacolul oferit de regele manelelor.
Băiatul lui Salam a împlinit 12 ani, iar petrecerea a fost organizată la un hotel de lux din Capitală unde a petrecut toată crema maneliştilor. După noaptea petrecerii, a urmat cea de jale. Florin Salam i-a făcut, joi, parastasul de şapte ani al primei sale soţii, Ştefania.
Citeşte şi Florin Salam, duet senzaţional cu un agent de pază la Londra VIDEO
Cântăreţul a organizat acasă masa de pomenire iar la cimitir n-au ajuns decât o parte din rude. În cavoul Ştefaniei au fost depuse sute de flori iar numele ei a fost inscripţionat pe cruce cu litere de aur.
Împietrit de durere şi cu privirea pierdută, aşa a fost fotografiat Florin Salam în drum spre parastasul organizat în vila artistului, din cartierul Berceni. Zeci de persoane au participat la pomenirea Ştefaniei. Unii dintre ei au venit şi cu instrumentele muzicale, semn că s-a respectat tradiţia ţigănească de a avea lăutari şi la cele mai triste momente din viaţă. Spre seară, toţi cei care au luat parte la slujba de şapte ani a Ştefaniei Stoian, au plecat încărcaţi cu merinde primite de momană.
În 2007, Salam s-a căsătorit cu Ştefania, alături de care a trăit 12 ani. Naşi le-au fost Adi Minune şi Cati iar nunta au făcut-o în Antalya. Din dragostea celor doi, au apărut şi comorile lui Salam: Betty şi Dani. O nenorocire, însă, se petrece după doar doi ani de la căsătorie. Soţia lui moare la 27 de ani din cauza unei ciroze hepatice. N-a ştiut niciodată că Fănica era infectată cu virusul hepatitei C.
Citeşte şi Fiica lui Florin Salam a plecat cu iubitul în Dubai. Primele imagini din vacanţa exotică a celor doi
După ŞASE ani de doliu, Florin şi-a regăsit puterea să iubească din nou. S-a îndrăgostit de Roxana Dobre, ruptă parcă din tiparul fostei soţii. Fostul iepuraş, care s-a remarcat într-o revistă pentru adulţi, i-a reîntregit lui Salam familia pe care şi-o dorea.