TARA GALILOR-BELGIA 3-1 în sferturile de finală de la EURO 2016

TARA GALILOR-BELGIA 3-1. Ţara Galilor s-a calificat, vineri, în semifinalele de la Euro 2016, după ce a trecut cu 3-1 (1-1) de Belgia, una dintre favoritele la câştigarea trofeului. Ţara galilor va juca în prima semifinală de la Euro 2016 cu Portugalia.
Filip Stan
01 iul. 2016, 20:49

TARA GALILOR-BELGIA 3-1. Belgienii au început în forță partida și în minutul 7 au avut o triplă ocazie. Pe rând Carrasco, Meunier și Hazard au ratat. Trupa lui Marc Wilmots a continuat să atace și eforturile ofensive au dat roade în minutul 13. Nainggolan a prins un șut de senzație din prima de la 30 de metri fără nicio șansă pentru portarul Hennessey.

GERMANIA ITALIA 0-0 LIVE STREAM VIDEO ONLINE PRO TV DOLCE SPORT

TARA GALILOR-BELGIA 3-1. După o jumătate de oră de joc, căpitanul Williams a reluat cu capul o minge venită din corner. Țara Galilor a dat lovitura după pauză. În minutul 55, Robson-Kanu s-a întors superb pe lângă doi fundași și a marcat din centrul careului. Belgienii au încercat să revină pe tabelă, dar Fellaini a ratat în două rânduri restabilirea egalității.

TARA GALILOR-BELGIA 3-1. În ciuda atacurilor tot mai dese ale belgienilor, cei care au marcat au fost tot cei din Țara Galilor. Când mai erau 4 minute din meci, Vokes, abia intrat pe teren, a reluat superb cu capul din careu și a stabilit scorul final.

TARA GALILOR-BELGIA 3-1. Țara Galilor a reușit și o performanță fantastică. E a doua țară după Suedia în 1992 care reușește la debut să ajungă până în semifinalele Campionatului European.

TARA GALILOR – BELGIA 3-1

A. Williams 31, Robson-Kanu 65, Vokes 86 / Nainggolan 13

Ţara Galilor: Hennessey – Gunter, Davies, A. Williams, Chester, N. Taylor – Allen, Ledley (A. King 78), Ramsey – Bale, Robson-Kanu (Vokes 80).

Belgia: Courtois – Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku (Mertens 75) – Witsel, Nainggolan – Carrasco (Fellaini 46), De Bruyne, Hazard – R. Lukaku (Batshuayi 83).

DailyBusiness
Este cea mai bună veste pentru românii care plătesc facturi la energie! Decizia momentului
Spynews
Andreea Bostănică a împlinit 20 de ani! Ce surpriză incredibilă i s-a făcut în Paris / VIDEO
Bzi.ro
Este despărțirea anului în show-bizz-ul românesc! Cântărețul și-a găsit deja altă iubită!
Fanatik.ro
Colosul care deschide un nou magazin în România. Se vor face angajări pe bandă rulantă
Capital.ro
Locul unde va fi înmormântat Irinel Columbeanu. Ultima dorință a fostului milionar
Playtech.ro
Cum arăta Neti Sandu în tinerețe. De NERECUNOSCUT, imagini uitate cu celebra prezentatoare
Se dau 55 de euro pentru o categorie de români. Iată cine poate beneficia
Adevarul
Experții încearcă să ghicească reacția Israelului la atacul iranian: următoarea mișcare poate determina cursul războiului
wowbiz.ro
Paul este motociclistul care a murit nevinovat la 18 ani, după ce a fost lovit de un șofer care nu s-a asigurat
Spynews
Se ține post pe 14 octombrie, de Sfânta Parascheva? Ce spune preotul
Spynews
Florin Salam, declarație superbă de dragoste pentru Roxana, de ziua lui! / VIDEO
Evz.ro
Serialul fenomen revine pe Netflix. Noul sezon, peste câteva zile. Video
Ego.ro
De nerecunoscut! Mircea Geoană, cu părul lung și creț, ăn TINEREȚE! Imagini unice
Prosport.ro
FOTO. Ea e gimnasta sexy căreia bărbații i-au cerut apa în care a făcut baie!
kanald.ro
„Mi-ai rupt sufletul. Te iubesc, băiatul meu!”. El este Paul, motociclistul de 18 ani care a murit într-un tragic accident, în Târgu Jiu. Familia și prietenii sunt sfâșiați de durere
Cancan.ro
Tatăl copilului Cristinei ICH, audiat la Poliție + Parchetul decide azi dacă cere mandat de arestare în acest dosar. Măcel în casa lui Pițurcă Jr.
Playsport.ro
Aoleu, Antonia dă COD ROȘU! A înnebunit pe toată lumea cu ultima apariție! Cum s-a lăsat pozată după ce a renunțat la sutien
Capital.ro
O legendă a televiziunii s-a stins! A fost un actor cu un suflet extraordinar și o inimă de aur
StirileBZI
Nu se mai dau ajutoarele de la stat! Dacă ai o mașină ce valorează mai mult de 15.000 de euro, nu mai primești nimic!
Prosport.ro
Prodanca, atac dezlănțuit la Reghecampf: „Fotografii grotești din cluburi și interviuri date de amantă”