Bărbatul de 25 de ani din Sibiu care a violat o femeie în Sibiu în urmă cu câteva zile a făcut declaraţii uluitoare în faţa anchetatorilor, după ce a fost reţinut pentru 24 de ore.
Bărbatul, un recidivist care anul trecut a comis o tâlhărie în judeţul Mureş şi se afla sub supraveghere timp de 4 ani a fost identificat pe baza probelor ADN. Cu toate astea, tânărul a încercat să scape basma curată. Le-a spus procurorilor că era beat şi nu şi-a dat seama ce a făcut. Anchetatorii nu cred o iotă și spun că era pregătit să caute o victimă, pentru că avea la el o pătură şi chiar o bandă adezivă.
Zeci de femei s-au temut zile la rând să iasă pe stradă din cauza lui. Săptămâna trecută a luat cu forţă o tânără care mergea pe stradă şi a dus-o pe malul râului, unde a bătut-o crunt, a violat-o şi chiar a băgat-o cu capul în apă.