LIGA I. Viitorul – ASA Tg. Mureş 3-1. VEZI CLASAMENTUL

Viitorul a învins, duminică, pe ASA Tg. Mureș în etapa a 4-a din Liga I, scor 3-1. Golurile au fost marcate de Chițu, Coman și Purece, respectiv Ioniță.
Filip Stan
14 aug. 2016, 20:06
LIGA I. Viitorul - ASA Tg. Mureş 3-1. VEZI CLASAMENTUL

Viitorul avut prima mare ocazie în minutul 19, când Stăncioiu a avut o intervenție remarcabilă la lansarea lui Gabi Iancu. Portarul lui ASA s-a evidențiat din nou după jumătate de oră de joc, când a boxat perfect o minge trimisă de Florinel Coman.

Viitorul a deschis scorul chiar înaintea pauzei. Chițu a reluat în poartă o minge venită de pe stânga de la Ganea, deși Marius Constantin a încercat să respingă din cădere.

Florinel Coman a marcat și el în minutul 64. Stăncioiu a ieșit din poartă în încercarea disperată de a-l opri pe Benzar, acesta a pasat și Coman a înscris primul său gol în Liga 1. Purece a mărit avantajul cu un sfert de oră înainte de final, când a fost găsit bine în careu și a trimis la colțul lung. În minutul 81, Alexandru Ioniță a stabilit scorul final. La ultima fază a meciului Nimely a ratat o lovitură de pedeapsă.

LIVE: VIITORUL – ASA 3-1 (VIDEO)

Chițu 43, Fl. Coman 64, Purece 75 / Ioniță 81

Viitorul: Buzbuchi – Benzar, Ţîru (Brandan 76′), Boli, Cr. Ganea – R. Marin, Nedelcu, Purece – Iancu (Filip 46′), Chiţu, Fl. Coman (Tchuimeni-Nimely 72′). Antrenor: Gheorghe Hagi.

ASA Tg. Mureş: Stăncioiu – G. Matei, M. Constantin, Cordoş, Mendy – Kuku (Feketics 67′), R. Costin – Belu (Candrea 52′), Ursu, Zicu – R. Surdu. Antrenor: Dan Alexa.

CLASAMENT

DailyBusiness
Decizia momentului! Românii află dacă se vor vaccina obligatoriu începând cu anul acesta
Spynews
Elena Udrea rămâne în spatele gratiilor! Decizie de ultimă oră a Instanței Supreme
Bzi.ro
Gabriela Cristea a făcut celebra ciocolată din Dubai: „Ce frumos se vede cu aurul acesta!”
Fanatik.ro
Cea mai mare țeapă pentru românii care vor să-și pună panouri fotovoltaice pe casă. Unii au rămas deja fără bani
Capital.ro
Șoferii cu mașini pe benzină, taxați în plus în România. Se aplică de azi, 1 octombrie
Playtech.ro
Delia a AJUNS de nerecunoscut! Doamneee ce și-a făcut la față!!! Arată ca Loredana Groza
Vestea cea mare! O nouă majorare a pensiilor, după actuala recalculare
Adevarul
Operaţiunea „Săgeţile Nordului”. Divizia armatei israeliene care a rupt spatele Hamas este vârful de lance al invaziei din Liban
wowbiz.ro
Gabriela a murit într-un accident, iar soțul ei, pompier chemat la intervenție, a leșinat când a aflat
Spynews
Cât a mers darul la nunta lui Marian Mexicanu cu Ana Maria. Sute de invitați s-au distrat la petrecere
Spynews
22 de elevi și trei profesori morți! Autocarul cu care au plecat în excursie a luat foc / FOTO
Evz.ro
A început marele război. primele rachete au fost lansate
Ego.ro
Denise Rifai, imagini de INFARCT! Cum a fost surprinsă după ce a renunțat la hainele office
Prosport.ro
FOTO. Ea e gimnasta sexy căreia bărbații i-au cerut apa în care a făcut baie!
kanald.ro
„Astăzi a plecat la Domnul”. El este Ion, tânărul care și-a pierdut viața într-un teribil accident rutier, în Italia. Bărbatul participase la o slujbă religioasă înainte de tragedie
Cancan.ro
Ce se întâmplă în fosta vilă a lui Irinel Columbeanu! Vecinii sunt disperați, nu mai suportă situația. Imagini dezolante
Playsport.ro
Aoleu, Antonia dă COD ROȘU! A înnebunit pe toată lumea cu ultima apariție! Cum s-a lăsat pozată după ce a renunțat la sutien
Capital.ro
Decizie șoc pentru Elena Udrea. Instanța Supremă a anunțat fix acum
StirileBZI
Aceste anvelope devin interzise de la 1 octombrie! Toți șoferii vor fi sancționați
Prosport.ro
Prodanca, atac dezlănțuit la Reghecampf: „Fotografii grotești din cluburi și interviuri date de amantă”