Petrecăreţii de sâmbătă noaptea dintr-un club din Satu Mare au trebui să îşi întrerupă distracţia după ce doi bărbaţi s-au încăierat şi a fost nevoie de spray lacrimogen pentru a-i despărţi.
Clienţii din club spun că cel mai probabil cei doi consumase alcool puţin peste limită şi şi-au găsit de împărţit anumite lucruri prin club. Potrivit adevarul.ro, unul dintre ei ar fi scos un cuţit şi între cei doi s-ar fi făcut un schimb de câteva lovituri, până ce bodyguarzii au intervenit să îi despartă.
Pentru că bărbaţii au fost greu de potolit şi scos afară, cei de la pază au folosit spray lacrimoneg, doar că acest lucru nu i-a afectat doar pe cei doi încinşi în luptă ci şi pe o parte din cei aflaţi în club, care s-au înghesuit mai apoi spre ieşire pentru a lua o gură de aer.
Din fericire nu au fost raportate victime de la acest incident.