După un mariaj eşuat, Dana Spătaru şi-a refăcut viaţa alături de un alt bărbat, iar în momentul în care tatăl său a murit, era însărcinată. Din păcate nici cel de-al doilea mariaj nu a fost cu noroc, iar cei doi au divorţat. Acum aceştia se judecă pentru vila pe care au construit-o împreună la marginea Bucureştiului. Următorul termen de judecată este la începutul anului viitor.
Toată această situaţie o afectează foarte mult pe văduva lui Dan Spătaru care este nevoită să-şi vadă fiica şi nepoata stând cu chirie. Surse din anturajul familiei susţin că Dana Spătaru ar fi pierdut mai multe proprietăţi, unele primite chiar de la tatăl său, în timpul primului divorţ.