Un bărbat de 38 de ani, care hărţuia sexual eleve din şcoala primară, a fost prins de poliţişti în Constanţa şi a fost arestat preventiv pentru 29 de zile. Pedofilul urmărea fetele, imediat ce ieşeau de la şcoală, până în scara blocului, le lua în braţe şi le hărţuia. Bărbatul este acuzat de corupţie sexuală şi tentativă de viol, toate faptele fiind săvârşite asupra unor minore în vârstă de 6 şi 7 ani.
Activitatea infracţională a pedofilului a început anul trecut când, la data de 20 mai 2011, în zona blocurilor ANL, din Slobozia, a întâlnit o fetiţă de 6 ani în faţa căreia a săvârşit mai multe acte cu caracter obscen. Tot în 2011, pe data de 10 octombrie, a încercat să violeze o altă fetiţă, în vârstă de 7 ani.
Anul acesta, la data de 23 aprilie 2012, o altă minoră de 7 ani s-a plâns că bărbatul i-ar fi ridicat uniforma şi ar fi pipăit-o în zonele intime.