Atacatorii au avut o datorie la patronii firmei în valoare de 3.500 de lei, datorie care fusese plătită cu doar o zi în urmă. Aceştia s-au întors să îi ceară din bani înapoi. S-au înarmat cu bâte şi pistole înainte.
Victima se afla la firmă împreună cu câţiva prieteni.
Unul dintre angajaţi a fost bătut şi ameninţat cu pistolul. Acesta a ajuns la spital. În momentul în care s-a sunat la 112 agresorii au dispărut. Imaginile surprinse de camerele de supraveghere au ajuns la poliţişti.