„Am luat iar un gol de circ. Dacă am pierdut cu Sepsi, cu Timişoara, probabil suntem cea mai slabă echipă. O să discutăm, trebuie să se ia câteva decizii, nu se poate continua aşa. E clar, prima data banca tehnică (va fi afectată), aşa e normal. Jucătorii trebuie să rămână, trebuie să plece antrenorii„, a spus Opriţa la Digi Sport.
El a precizat că nivelul Ligii 1 este prea ridicat pentru Juventus Bucureşti. „Am crezut că o să facem faţă dar se pare că e nivelul prea ridicat pentru noi„.
Formaţia Poli Timişoara a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), echipa Juventus Bucureşti, în primul meci al etapei a patra a Ligii I, în care oaspeţii au redus din diferenţa de pe tabelă în minutul 90.
Au marcat Munteanu ‘9 şi Mailat ’68 pentru Poli Timişoara, respectiv Cătălin Ţâră ’90 pentru Juventus.
Situaţia lui Juventus în clasament:
9. | Poli Iasi | 3 | 1 | 1 | 1 | 1:2 | 4 | ||
10. | FC Viitorul | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:3 | 3 | ||
11. | Sepsi | 3 | 1 | 0 | 2 | 3:7 | 3 | ||
12. | Concordia Chiajna | 3 | 0 | 1 | 2 | 1:3 | 1 | ||
13. | Juventus București | 4 | 0 | 1 | 3 | 2:7 | 1 | ||
14. | Gaz Metan Mediaș | 3 | 0 | 1 | 2 | 0:6 | 1 |