O astfel de linie este foarte rara si a fost numita „linia ingerului pazitor”. Adica, persoana care o are se afla sub protectia speciala a ingerului pazitor. Se mai numeste si „linia lui Marte” sau „cea de-a doua linie a vietii”.
Potrivit chiromantiei, oamenii care au o astfel de linie in palmele lor sunt, in general, fericiti si se bucura de lucrurile simple oferite de viata.
In acelasi timp, nu este deloc neobisnuit ca aceste persoane sa supravietuiasca unor dezastre teribile sau unor accidente, iar viata sa le fi fost salvata ca prin minune.
Citeste continuarea pe SFATULPARINTILOR. RO.