DANEMARCA-ROMANIA. Trebuie să arătăm aceeaşi determinare cum am arătat şi la meciul cu Kazahstan. Le-am insuflat asta jucătorilor. Nu ştiu în ce fel putem ajuta Muntenegru, nu ne gândim la asta. Oricum ea trebuie să bată Polonia în meciul ei. Noi trebuie să demonstrăm că ne putem bate cu Danemarca în momentul de faţă. Ne-ar ajuta pe viitor, băieţii ar crede mai mult în ei. Trebuie să ne pregătim de startul Cupei Naţiunilor de anul viitor.
DANEMARCA-ROMANIA. Le-am zis băieţilor că formează o echipă bună, un grup bun, pot avea rezultate mari. Putem avea o echipă care să se bată de la egal la egal cu oricine. Dar ei trebuie să creadă asta, să încercăm să jucăm fotbal rapid, vertical, un fotbal pe care nu l-am văzut în ultimul timp la echipa naţională. Să dea la fiecare meci tot ce au mai bun„, a spus Cosmin Contra, la conferinţa de presă de dinaintea meciului Danemarca-România, ultimul din preliminariile CM 2018, care va avea loc duminică, la Copenhaga, de la ora 21.45.