Grigor Dimitrov a câştigat cu 3-6, 6-3, 7-6 (8/6), iar execuţia care a atras atenţia s-a consumat la finalul setului secund. Se părea că bulgarul are ghinion, mingea returnată de american lovind banda fileului şi schimbându-şi traiectoria într-o cădere bruscă, însă Dimitrov a folosit acest lucru în favoarea sa.
Cu eforturi deosebite el a salvat punctul şi a pus mingea în terenul advers, imposibil de returnat, stârnind şi admiraţia lui Harrison.