Agresiunea s-a petrecut vinerea trecută într-un magazin din comuna Belcești, județul Iași. Victima este Fabian Busuioc în vârstă de 28 de ani şi a fost urmărită câteva zeci de minute înainte de agresiune.
Bărbatul a fost pur și simplu călcat în picioare și lovit în mod repetat de doi indivizi care nu au vrut să țină cont că victima ieșea din magazin cu un copilaș de mână.
De asemenea, în clipul video se poate observa că cei doi agresori, Mihai Borhan de 30 de ani și Daniel Moisă de 25 de ani, ambii din localitatea Liteni comuna Belcești, aveau în interiorul magazinului și alți complici.
De altfel, potrivit unor surse cei doi ar fi aflat de la una dintre tinerele aflate în magazin momentul în care Fabian Busuioc ar urma să părăsească magazinul.
În timp ce ieșea din magazin cu copilașul de mână, bărbatul este pus la pâmânt cu o lovitură de pumn aplicată de agresor, după care, împreună cu complicele, lovește cu picioarele victima aflată jos. Se poate vedea în tot acest timp că băiețelul pe care îl avea de mână victima țipă îngrozit.
Cu privire la acest incident Inspectoratul de Poliție al județului Iași a precizat că ancheta se află încă derulare.