În minutul 8, băieții lui Edward Iordănescu au obținut un penalty, prin Belu, care a fost faultat în careu de Oaidă, iar Ioniță a transformat cu siguranță lovitura de pedeapsă. Giurgiuvenii au rămas în 10 după o jumătate de oră de joc, când Abang a comis un fault dur la Burcă și a fost eliminat direct.
Moldovenii au egalat tot de la punctul cu var, în minutul 63, după ce Iliev l-a faultat inexplicabil pe Roman. Moruțan a marcat de la 11 metri. Cu 5 minute înainte de final, giurgiuvenii au scăpat pe contraatac, iar Belu a stabilit scorul final.
CLASAMENT