A murit unul dintre cei mai cunoscuţi şi controversaţi DJ. Avea doar 30 de ani

Lara Kruger un cunoscut DJ sud-african şi apărător al drepturilor persoanelor transgender, a murit miercuri, la vârsta de 30 de ani.
Iulian Tudor
03 ian. 2018, 19:38
A murit unul dintre cei mai cunoscuţi şi controversaţi DJ. Avea doar 30 de ani

Lara Kruger s-a născut băiat, sub numele Thapelo Lehuleri, dar în mai multe interviuri a spus că s-a simţit femeie de la o vârstă fragedă. „Zi de zi îmi trăiesc viaţa ca o femeie. Dar buletinul meu, permisul de conducere şi toate celelalte acte sunt din nefericire pe nume de bărbat pentru că procesul de transformare în ţara noastră nu este aşa de uşor cum ar trebui să fie„, spunea Lara Kruger.

Lara Kruger lucra ca DJ la Motsweding FM, iar în decembrie a fost spitalizată de două ori într-o săptămână, pentru depresie. Managerul ei, Boipelo Ditshego, a declarat că Lara a fost spitalizată mai întâi pe 18 decembrie, ea fiind externată trei zile mai târziu. Apoi, a fost spitalizată din nou după Crăciun.

Pe 15 decembrie, Lara Kruger vorbea pe Twitter despre depresie și chiar a scris despre înmormântarea ei. „Purtaţi alb la înmormântarea mea şi vă rog fiţi atenţi că va fi o ceremonie de 3 ore. Dulce şi scurt. Ar trebui ca moartea să fie o modalitate de a ne conecta cu Dumnezeu!„, scria ea.

DailyBusiness
Sute de angajați din școlile de stat, concediați în urma unei ordonanțe. Decizia se aplică și medicilor
Spynews
Alessia Năstase a vorbit despre divorțul părinților ei, Amalia și Ilie Năstase. Cum a afectat-o separarea: „A fost o perioadă în care nu am înțeles unde mă duc"
Bzi.ro
Se știu primele echipe eliminate de la Asia Express 2025! La acest cuplu nu te așteptai să plece
Fanatik.ro
Proiectul de o importanță uriașă care face din România o superputere în lume. Țara noastră va beneficia de cele mai tari resurse
Capital.ro
Călin Georgescu revine direct președinte! Cutremur total în România. S-a dat undă verde
Playtech.ro
Vin din nou ninsorile. Vremea se schimbă radical, temperaturile scad cu 20 de grade în București
DailyBusiness
Dispar paracetamolul și amoxicilina din farmacii! UE a dat ordinul!
Adevarul
Imaginile virale cu căruțașii furioși din România i-au uluit pe străini. Turist american: „Sunt răi, izolați și furioși”
wowbiz.ro
Minerva este condusă astăzi pe ultimul drum! Fratele Gabrielei Dima, detalii exclusive despre înmormântarea de la Arad: „Slujba va fi ținută de cinci preoți” | EXCLUSIV
Spynews
Cotlete de porc în sos cremos după rețeta lui Chef Horia Manea. Secretul pentru un preparat fraged și gustos
Spynews
Alerta de vreme extremă a fost prelungită și în weekend! Meteorologii au anunțat precipitații mixte și vânt puternic
Evz.ro
O nouă nebunie pe TikTok. Sănătatea și viața tinerilor, în pericol
Ego.ro
Vedeta PRO TV regretă relația cu postul! Dezvăluiri neașteptate! EXCLUSIV
Prosport.ro
Reacția lui Jordan Chiles, după ce gimnasta din SUA a aflat ce s-a întâmplat cu apelul ei din proces
kanald.ro
Când are loc înmormântarea lui Răzvan, jandarmul împușcat accidental în cap. Familia nu își poate reveni din șoc: „Răzvaneeee...”
Cancan.ro
Iubita șoferului de TIR ucis pe autostradă, în Belgia, și-a refăcut viața! 'Binecuvântat este acel sentiment când te bagi în pat cu...
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Interzis pentru românii care stau la bloc. Primăria a dat verdictul: Este ilegal!
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
„E ceva extrem de personal. Tremur toată”. A rupt tăcerea despre cei 3 iubiți
stirilekanald.ro
”Plânge cerul, Răzvane!” Mama jandarmului mort, distrusă de durere, a făcut un anunț cutremurător
Reacția furioasă a lui Elon Musk după respingerea candidaturii lui Călin Georgescu
MediaFlux
Vești bune pentru aproape cinci milioane de seniori! Pensia medie lunară a crescut la 2.898 lei
Shtiu.ro
Cine a inventat CNP-ul și CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Insula scoțiană mai ieftină decât un apartament în Londra sau București. Un refugiu pentru iubitorii de liniște