Breaking
News
Cristi Chivu, fostul capitan al Romaniei, va deveni din sezonul urmator observator la meciurile din Champions League, pana acum el supervizand numai partide din Europa League.
„Chivu lucreaza pentru UEFA, e observator la Europa League, iar anul asta va fi trimis si la Champions League. Va fi si un antrenor foarte bun. Are stofa”, a declarat Ionut Lupescu, seful Comisiei Tehnice a UEFA.
In paralel cu munca de la UEFA, Chivu vrea sa obtina licenta de antrenor, chiar daca a spus de mai multe ori ca nu este sigur ca il tenteaza o asemenea cariera. De asemenea, fostul fotbalist este si analist pentru postul italian Sky.