Breaking
News
Jocurile Olimpice de iarnă 2018. Raluca Strămăturaru a încheiat pe locul 8 în prima manşă şi pe locul 12 în manşa secundă. Cele trei medaliate şi ordinea finală vor fi stabilite după manşele 3 şi 4, care vor avea loc marţi.
Luni seara s-a încheiat şi proba feminină de sărituri cu schiurile. Reprezentanta României, Daniela Haralambie, s-a clasat în final pe locul 25 (150,8 puncte), după o primă manşă mai puţin reuşită (66,5 puncte). Aurul i-a revenit norvegiencei Maren Lundby (264,6p), urmată de Katharina Althaus (Germania / 252,6 p) şi de Sara Takanashi (Japonia / 243,8 p).
Tot luni, Cornel Puchianu a ocupat antepenultimul loc, 58, în proba de biatlon urmărire 12,5 kilometri, din cadrul Jocurilor Olimpice de la Pyeongchang.