Drumul spre stațiunea Muntele Băișorii este blocat de zeci de autoturisme care nu pot înainta din cauza poleiului.
Potrivit stiridecluj.ro, mai mulţi şoferi şi pasageri au coborât din maşini pentru a împinge autospeciala de poliţie care patina pe polei. De altfel, în zonă, coloana de maşini s-a întins pe câţiva kilometri din cauza gheţii.
Oamenii blocaţi acolo au sunat la Drumuri Judeţene pentru a-şi putea continua drumul până în staţiune.